STREETBALL ŽĎÁR

Streetball Žďár je tradiční sportovní - basketbalový turnaj. V roce 2020 proběhl jeho již 14. ročník.  Turnaj se koná na venkovních hřištích sportovního areálu 2. ZŠ Komenského, vždy v první polovině června. Turnaj je určen pro širokou veřejnost se zaměřením především na dětské a mládežnické kategorie, které jsou vypisovány dle věku a ve vyšších věkových kategoriích i dle pohlaví. Horní věková hranice není omezena.
Součástí turnaje jsou i individuální dovednostní soutěže jednotlivců, např. střelba trojek (pro děti šestek), smečování, dribling... Pořadatelé připravují i drobné aktivity a soutěže pro malé děti, které se turnaje s ohledem na věk nemohou účastnit.

Ve sportovním areálu je k dispozici občerstvení pro hráče i fanoušky a celý turnaj je doprovázen hudební produkcí. I přesto, že se jedná primárně o sportovní turnaj, panuje v průběhu celého dne skvělá atmosféra.

V případě nepříznivého počasí se hraje v kryté hale ve stejném areálu = turnaj probíhá za každého počasí!!!

Bližší informace o turnaji jsou vždy zveřejněny na webových stránkách basketbalového klubu BK VLCI Žďár cca měsíc před konáním turnaje. 

Turnaj probíhá ve spolupráci s Českou Streetbalovou Federací v rámci projektu Streetball-mania.cz