STREETBALL ŽĎÁR

Streetball Žďár je tradiční sportovní - basketbalový turnaj. Letos připravujeme již 17. ročník a podobně jako v každém roce přinášíme novinky. 

Turnaj probíhá ve spolupráci s Českou Streetbalovou Federací v rámci projektu Streetball-mania.cz . Od roku 2023 je turnaj také zařazen jako jeden z kvalifikačních turnajů do oficiálního kalendáře 3X3 Chance tour ČBF v kategorii Mužů i Žen. Úspěšné týmy ze Streetball Žďár 2024 mají možnost startu ve Finále Českého poháru České Streetbalové Federace nebo účasti v turnajích 3x3 Chance tour ČBF. Letošní novinkou je divoká karta pro vítěze mužské kategorie na turnaj FIBA Light Quest v Humpolci s možností postup na některý z evropských Challengerů.

Turnaj se koná na venkovních hřištích (blacktop, tartan) sportovního areálu 2. ZŠ Komenského, vždy v úvodu června a je určen pro širokou veřejnost se zaměřením především na dětské a mládežnické kategorie. Tyto jsou vypisovány dle věku a ve vyšších věkových kategoriích i dle pohlaví. Horní věková hranice není omezena.

KATEGORIE:

MUŽI 18+ (roč. 2005 a starší)
ŽENY a JUNIORKY 15+ (roč. 2009 a starší)
JUNIOŘI 16–18 (roč. 2006 a mladší)
ŽÁCI a ŽÁKYNĚ - MIX do 15 let (kluci a holky roč. 2009 a mladší)
MINIBASKET U12 - MIX (kluci a holky roč. 2012 a mladší)
BABYBASKET U10 - MIX (kluci a holky roč. 2014 a mladší)

Součástí turnaje jsou i individuální dovednostní soutěže jednotlivců, např. střelba trojek (pro děti šestek), smečování, dribling... Pořadatelé připravují i drobné aktivity a soutěže pro malé děti, které se turnaje s ohledem na věk nemohou účastnit.

Ve sportovním areálu je k dispozici občerstvení pro hráče i fanoušky a celý turnaj je doprovázen hudební produkcí. I přesto, že se jedná primárně o sportovní turnaj, panuje v průběhu celého dne skvělá atmosféra.

V případě nepříznivého počasí se hraje v klubové hale ve stejném areálu = turnaj probíhá za každého počasí!!! A tradiční účastníci si pro případnou hru na vnitřních hřiští samozřejme vozí halovou obuv.

Bližší informace o turnaji jsou vždy zveřejněny na webových stránkách basketbalového klubu BK VLCI Žďár před konáním turnaje. 

PARTNEŘI TURNAJE