STREETBALL ŽĎÁR

Streetball Žďár je tradiční sportovní - basketbalový turnaj. V roce 2023 připravujeme již 16. ročník a podobně jako v každém roce přinášíme novinky. 

Turnaj probíhá ve spolupráci s Českou Streetbalovou Federací v rámci projektu Streetball-mania.cz . Od roku 2023 je turnaj také zařazen jako jeden z kvalifikačních turnajů do oficiálního kalendáře 3X3 Chance tour ČBF a  Dětská 3x3 tour. Úspěšné týmy ze Streetball Žďár 2023 mají možnost startu ve Finále Českého poháru České Streetbalové Federace nebo účasti v turnajích 3x3 Chance tour ČBF.

Turnaj se koná na venkovních hřištích (blacktop, tartan) sportovního areálu 2. ZŠ Komenského, vždy v první polovině června a je určen pro širokou veřejnost se zaměřením především na dětské a mládežnické kategorie. Tyto jsou vypisovány dle věku a ve vyšších věkových kategoriích i dle pohlaví. Horní věková hranice není omezena.

KATEGORIE:

MUŽI 18+ (roč. 2004 a starší)
ŽENY a JUNIORKY 15+ (roč. 2008 a starší)
JUNIOŘI 15–18 (roč. 2005 a mladší)
ŽÁCI a ŽÁKYNĚ - MIX do 14 let (kluci a holky roč. 2009 a mladší)
MINIBASKET U12- MIX (kluci a holky roč. 2011 a mladší)
BABYBASKET U10 - MIX (kluci a holky roč. 2013 a mladší)

Součástí turnaje jsou i individuální dovednostní soutěže jednotlivců, např. střelba trojek (pro děti šestek), smečování, dribling... Pořadatelé připravují i drobné aktivity a soutěže pro malé děti, které se turnaje s ohledem na věk nemohou účastnit.

Ve sportovním areálu je k dispozici občerstvení pro hráče i fanoušky a celý turnaj je doprovázen hudební produkcí. I přesto, že se jedná primárně o sportovní turnaj, panuje v průběhu celého dne skvělá atmosféra.

V případě nepříznivého počasí se hraje v klubové hale ve stejném areálu = turnaj probíhá za každého počasí!!! .... a tradiční účastníci si pro případnou hru na vnitřních hřiští samozřejme vozí halovou obuv.

Bližší informace o turnaji jsou vždy zveřejněny na webových stránkách basketbalového klubu BK VLCI Žďár cca měsíc před konáním turnaje. 

PARTNEŘI TURNAJE