FYZIOTERAPIE - REHABILITACE - PÉČE O TĚLO

V rámci sportovního programu klubu spolupracujeme i s odborníky z oblasti fyzioterapie a péče o tělo. Předevší pro děti - členy klubu, tak doplňujeme sportovní a basketbalový program o tuto důležitou součást.  

Partnerkou v této oblasti je Bc. Jana Šrámková, která pro členy našeho klubu zajišťuje odborné konzultace, vyšetření a praktická cvičení v její ordinaci ve Žďáře nad Sázavou. 

Společným cílem klubu a fyzioterapeutky je v první fázi především informovat a vzdělávat trenéry i rodiče, aby vnímali péči o tělo dětí jako důležitou součást sportovního života dítěte. Při jednotlivých konzultacích je pak preferovaná ta forma spolupráce a cvičení, které působí preventivně a mají dlouhodobý efekt směrem ke zdraví a zdravému vývoji a růstu dítěte. 
Až na pomyslné třetí úrovni jsou odborné zásahy a cvičení s fyzioterapeutkou, které mají řešit akutní či dlouhodobé problémy dětí - sportovců. I tato péče je ovšem potřeba a proto je její zajištění ze strany klubu součástí sportovní programu BK VLCI Žďár.   

JAK VYUŽÍT SLUŽEB FYZIOTERAPEUTKY?

  • Členové klubu mohou využít přednostní objednání a zvýhodněné podmínky, za kterých jim bude fyzioterapeutická péče poskytnuta.
  • Spolupráce s fyzioterapeutkou probíhá vždy ve spolupráci s hlavním trenérem týmu, ve kterém dítě sportuje!!!!
  • Podmínkou při prvním objednání ke konzultaci / cvičení je žádost zaslaná hlavním trenérem týmu a následná rezervace termínu vyšetření v rezervační systému (rezervace termínu -zde)
  • při akutních situacích je možno využít i telefonického objednání (opět po zaslání žádosti trenérem)
  • Rodiče a hlavní trenéři jednotlivých týmů tak společně řeší akutní či dlouhodobý problém společně a mají podrobné informace o průběhu cvičení nebo léčby. Společně s dítětem spolupracují v tomto pomyslném trojúhelníku nejen na odstranění problému, ale i na prevenci jeho případného opakování. 

Pro podrobnější informace se obraťte na hlavního trenéra / hlavní trenérku týmu, ve kterém vaše dítě trénuje, nebo kontaktujte hlavního trenéra klubu Romana Bednáře (kontakty zde)