Níže najdete klubová tréninková videa, připravená pro kluky a holky našeho klubu. Tuto sekci budeme průběžně doplňovat o nová videa se cvičeními, které mohou holky a kluci v době omezení týmových tréninků zkoušet sami doma, s rodiči atd. 

STABILIZACE - DOLNÍ KONČETINY A TRUP

Cviky ve videu jsou zaměřené na stabilizaci a posílení dolních končetin a trupu. Jednotlivé cviky využívají k posílení svalů i přetížení, které vznika při brzdném pohybu a stabilizaci jednotlivých segmetnů těla.

Společným důležitým prvkem je správné provedení pohybu (poloha trupu, impulsy ze správného směru, ze správné nohy, plynulost pohybu nebo naopak jeho zpomalení a zastavení v dané poloze.

CORE A SVALY KYČELNÍHO KLOUBU

Obsah videa se zaměřuje na cviky posilující střed těla tzv. "Core" a je doplněno o dva cviky stabilizující a posilující svaly kolem kyčelního kloubu. 

Počet opakování resp. délku trvání jednotlivých cviků je třeba volit individuálně v závislost na silové připravenosti a aktuálním stavu trénovanosti. 

DYNAMIKA DOLNÍCH KONČETIN - ŽÁCI, KADETI

Video obsahuje několik cviků na rozvoj výbušné síly dolních končetin. Cviky jsou z kategorie náročnějších a vyžadují určitou úroveň silové a koordinační připravenosti. 

Video ukazuje jednotlivé cviky a jejich provedení, přičemž počet opakování při cvičení a počet sérií v rámci tréninku je třeba nastavit individuálně, dle aktuální kondiční a silové připravenosti.  

ZPEVNĚNÍ STŘEDU TĚLA

Video je primárně zaměřeno na zpevnění středu těla a posílení zádových a břišních svalů spolu s přilehajícími velkým klouby - ramena, kyčle a svaly kolem nich. 

Cviky je lepší provádět při nízké intenzitě, přičemž velmi důležité je soustředění na správné polohy při cvičení díky zapojení cílových svalových skupin. Dýchání při cvičení by mělo být pravidelné. 

STABILITA, KOORDINACE

Video je primárně zaměřeno na stabilizaci dolních končeti - kotník, koleno, kyčel. Cviky prezentované na videu mají primárně preventivní charakter vůči zraněním a současně posilují stabilizační svaly jednotlivých kloubů spolu s jejich efektivním zapojením při pohybu. 

Cviky lze provádět při nízké intenzitě, přičemž velmi důležité je soustředění na správné provedení více než na rychlost.

KOORDINACE, STABILITA, TECHNIKA ODRAZU

Video obsahuje několik cvičení kombinujících koordinaci a stabilitu související s vertikálním odrazem z dvou nohou. 

Jednotlivá cvičení lze využít jak průpravně se zaměřením především na koordinaci, stejně tak je lze využít v dynamičtějším provedení při větším počtu opakování i pro kondiční rozvoj.   

DOMÁCÍ PROTAŽENÍ

Video obsahuje ukázku několika cviků na protažení svalů dolních končetin a pánve.

S ohledem na zdraví růst a rozsah pohybu je vhodné tyto cviky pravidelně cvičit - ideálně na závěr tréninku/cvičení. Případně i v samostatném cca 30 minutovém cvičení, kdy je na každý cvik a opakování dostatek času. 

BĚŽECKÁ CVIČENÍ + STABILITA

Video obsahuje skupinu běžeckých -koordinačních cvičení, které rozvíjí koordinaci a napomáhají správné technice běhu. 

Jedná se o cvičení, které by měli postupně zvládnou všichni kluci a holky z minižákovských kategorií.

Video obsahuje i několik jednoduchých cviků na stabilizaci kotníků, kolene a kyčle.

ŠVIHADLO

Video obsahuje 4 základní techniky skákání přes švihadlo, které holky a kluci znají z tréninků.

Cvičení kromě obecné kondice, rozvíjí koordinaci a rytmus a současně zpevňuje svaly dolních končeti, trupu a ramene. 

Jedná se o cvičení, které by měli postupně zvládnou všichni kluci a holky z minižákovských kategorií.

KOORDINACE S TENISÁKY

Video obsahuje ukázku několika cviků rozvíjejích koordinaci oko-ruka a cit pro míč(ek).

Jednoduchým, byť zábavným způsobem motivuje děti, které si mohou vymýšlet další složitější kombinace a výzvy.

Cvičení lze provádět s různými míči a míčky, stejně jako je možné míče a míčky přihrávat o zeď.  

KOORDINACE A OBRASTNOST

Video v sobě kombinuje koordinační a obratnostní cviky a cvičení. 

Při samotném cvičení je důležité se soustředit na správnost provedení a přesnost v přiměřeném tempu a rychlosti. 

Video je určeno především pro kluky a holky z minižákovských týmů a přípravky, pro které je rozvoj obratnosti a koordinace důležitou součástí tréninku jejich pohybového rozvoje.  

HBITOST A RYCHLOST

Video v sobě kombinuje cviky a cvičení na rychlost (na omezeném prostoru) a hbitost. V tomto směru se tak jedná o kombinaci dvou sobě podobný schopností. 

Důležité v při jednotlivých cvičeních je soustředění a snaha o provedení s maximálním usílím (a to přes případné chybky nebo nepřesnosti). 

ZPEVNĚNÍ STŘEDU TĚLA A STABILITA

Video obsahuje cviky zaměřené na zpevnění středu těla a oblasti kyčlí.

Nejedná se o dynamické cvičení - důležité je především správné provedední s pravidelným dýcháním.

DYNAMIKA DOLNÍCH KONČETIN

Video obsahuje několik několik celkem náročných cviků pro rozvoj dynamiky dolních končetin spolu s vysvětlujícími texty a doporučením, jak jednotlivá cvičení zařadit do tvého tréninku doma v pokoji či obýváku. Starší vlci si mohou pár opakování přidat, nebo volit složitější varianty. Mladší vlčata se budou soustředit především na správné provedení....