Víkendový dvojboj pro nejmladší vlčata

Shoda různých okolností zapříčinila, že na nejmladší vlčata čekaly o víkendu hned dva turnaje. V sobotu tak vyrazili kluci do Brna, kde proti Skokanům a Tygrům sehráli poslední kvalifikační turnaj o národní finále. V neděli pak spolu s holkama hostili nadregionální turnaj ČBF. Přestože to byl nebývale nároční program, zvládli jej všichni kluci a holky na výbornou. Na konci víkendu byli o 4 vítězství a spoustou nových zkušeností bohatší.

kvalifikace o NF U11 – Brno

Po třetí dvě utkání se stejnými soupěři, po třetí podobné výsledky. V utkání proti Tygrům byli kluci ve většině činností o trochu lepší. Až překvapivě hladce tak přehrávali soupeře nejen individuálně, ale i ve spolupráci a to proti nám stál na minižákovské úrovni silný a zkušený soupeř. Bylo fajn vidět na hřišti všechny kluky jak se v různých sestavách dokáží podpořit a společně hrát.

Tygři Brno   :    Vlčata Žďár
48  :   70    (31:28)

V druhém utkání brněnské mise jsme se setkali s domácími Skokany. Už v předchozích utkáních jsme ukázali svoji převahu a tak jsme tentokrát mohli trochu zamíchat se sestavou i dílčími úkoly v utkání. Ukázalo se tak nejen, že kluci z přípravky U10 se dokáží popasovat se staršími soupeři, ale i to, že minižáci dokáží na hřišti řešit situace různými způsoby a někdy i s myšlenkou. Kdo byl pozorný všiml se nemalého počtu pěkných basketbalových kombinací či dovedností.

Skokani Brno   vs.    Vlčata Žďár
49    :    63     (18:43)

Nadregionální turnaj ČBF - Žďár

V neděli přivítala Vlčata, tentokrát už kluci a holky 2011 společně, Budějovické Tygry, BCM Olomouc a tým Jiskry z Kyjova. Při nadregionálním turnaji ČBF se potkali týmy rozdílných výkonností a to bylo při turnaji poznat. Vyrovnanější utkání střídaly v průběhu dne ty méně vyrovnané. Přesto v hale panovala výborná atmosféra a děti (snad i rodiče) si užily čas na hřišti.Tým našich Vlčat nakonec sehrál pouze 2 utkání z plánovaných 3. Po dohodě s trenéry Kyjova a s ohledem na počet dětí v kyjovském týmu bylo naše vzájemné utkání z programu vyškrtnuto.

V prvním vyrovnaném utkání proti týmu kluků z Olomouce jsme měli pořád mírně navrch, ale soupeř se celou dobu dokázal držet na dostřel. I přesto, že jsme si vytvořili spoustu příležitostí k dobré střele nedařilo se nám proměňovat tak jak v jiných utkáních. Asi nejvíce se trápil Zdenda, který by by netrefil snad ani vodu z lodi.

Vlčata Žďár      vs.      BCM Olomouc
50   :    44   (24:21)

V druhém utkání proti Tygrům nebo spíš Tygřicím z Budějovic dostali velký prostor holky z přípravky U10. Po většinu času čistě holčičí pětka na hřišti předváděla velmi bojovný basketbal a díky tomu měli holky spoustu příležitosti pro protiútoky a zakončení. Jako tým jsme se hodně snažili o zlepšení postavení v obraně a následné obraně hráčů s míčem i bez. Že se nám to vcelku dařilo dokazuje výsledek bez jediného obdrženého koš.

Vlčata Žďár    vs.     Tygři České Budějovice
102   :   0     (49:0)

Víkendový dvojboj byl určitě zajímavou zkušeností pro kluky, holky a asi i rodiče. Z každého utkání si něco odnášíme do tréninku i do příštích utkání. V případě kluků U11 to může být seběvědomí a ambice i směrem k blížícímu se NF.