V sedmi hráčkách ženy zápolily v Olomouci

Ženy: 2. liga žen – 2021/22

SK UP Olomouc – BK Vlčice Žďár 70:65 (36:28)
Pošvicová Monika 18, Stočková Věra 17, Jurašek Andrea 12, Gregarová Kateřina 8, Kazdová Tereza 6, Kopicová Lucie 2, Kalábová Anna 2.

Závěrečná utkání základní části 2. ligy žen čekaly žďárské ženy venku na palubovkách Olomouce a Krnova. Klání s Krnovem bylo odloženo na pátek 4. 3., tudíž jsme o víkendu hrály pouze v hale SK UP. Nečekal nás rozhodně nikterak lehký úkol – soupeř je to velmi houževnatý a také jsme odjely pouze v sedmi.
Vstup do zápasu se nám příliš nevyvedl. V polovině první čtvrtiny jsme prohrávaly už 12:3, ale v jejím závěru jsme se zvedly, navzdory tomu, že nás do konce prvního poločasu kvůli zranění hrálo jen šest. V tak malém počtu jsme už dlouho nenastoupily, přesto jsme s protihráčkami držely krok, a to především díky tomu, že míč mezi námi všemi hezky putoval dokola.

Po poločasové přestávce na nás soupeřky tlačily obranou po celém hřišti, která nám činila potíže hlavně při vyhození pod vlastním košem. Třetí čtvrtina ale patřila jasně nám, a to v poměru 4:21. V útoku jsme proměňovaly střely, povedlo se nám úspěšně zakončit i několik rychlých protiútoků a bojovaly jsme o každý doskok. Obrátily jsme tak skóre v náš prospěch.

Čtvrtá čtvrtina nabídla ještě slušné drama. Olomouc se na nás vlivem našich zbytečných chyb, povětšinou spočívajících v nepřesných přihrávkách, dotáhla. Měly jsme rovněž hodně příležitostí z trestných hodů, které jsme nezužitkovaly. V závěru se vyfaulovala Gregy a Monča a bohužel jsme se nejspíš zalekly zodpovědnosti udržet náskok a dotáhnout utkání do vítězného konce.

Odvážíme si tak navzdory skvělému výkonu a vedení ve třetí čtvrtině velmi důstojnou a těsnou prohru o 5 bodů, která nás mrzí a zároveň štve, ale i takový je basketbal. Pochvalu ovšem zaslouží všechny hráčky, především za bojovnost, protože na to, že nás bylo jen sedm, nedaly jsme Olomouci rozhodně nic zadarmo.

Dohrávka posledního zbývajícího zápasu základní části s Krnovem se odehraje tento pátek 4. 3. na palubovce soupeře, tak nám držte palce, ať toto utkání zvládneme a můžeme tak vstoupit do dalších bojů 2. ligy!