Muži A - Vlci uspěli v Šumperku i Olomouci

Vlci uspěli v Šumperku i Olomouci

Žďárští muži prolomili sérii špatných venkovních výsledků a poprvé v sezoně vyhráli na hřišti soupeře. A to hned dvakrát. Během povedeného víkendu vstřelili 183 bodů, což se jim zejména na cizích palubovkách několik let nepodařilo.

Příště se Vlci představí ve dvojzápase se SK Žabovřesky. Doma nastoupí na Bouchalkách v neděli 15. prosince v 10 hodin.

ŠUMPERK – VLCI ŽĎÁR N. S. 84:100
Body:
Bubák 38, Šafránek 13, Vencálek 11, Vavřínek 10, Králíček 9, Moučka 4, Pospíšil 4, Růžička 4, Smolík 3, Ondráček 2, Zezula 2. Fauly: 23:24. Trestné hody: 28/19 – 25/18. Trojky: 7:8. Po čtvrtinách: 24:27, 40:51, 65:77.

Do divácky atraktivní přestřelky vstoupili lépe hosté, kteří si vnikem ke koši a následnou přihrávkou rychle vypracovali náskok deseti bodů. O ten ale v závěru první periody po zbytečném koši a dvou trojkách bleskově přišli. Domácím se navíc rozehrál pivot Kresta, a tak koš střídal koš. „Na zápas jsme se dobře připravili, věděli jsme, kde je hlavní síla soupeře a snažili jsme se o zdvojování. Ne vždy se nám to dařilo, ale postupem času se ukazovalo, že zvolená taktika byla správná. Po ziscích míče jsme vyráželi do protiútoků, Šumperk nám nestačil,“ uvedl trenér Petr Šilhart.

Důležitý moment přišel po přestávce, už pouze na domácí lavičce zůstal zraněný Kresta a Žďáru se rozehrál Bubák, jehož dvacet bodů ve třetí čtvrtině dalo hostům klid. V posledním dějství se Šumperk stále snažil odvrátit nečekanou domácí ztrátu, ale v obraně působil příliš křehce. „Pomáhali jsme si protiútoky i dobrou střelbou z dálky. Celkově jsme zápas zvládli skvěle a mám radost, že se oslavenec Ondráček mohl radovat z deseti asistencí, jeho práce pro družstvo totiž není v bodech tolik vidět,“ uzavřel Šilhart.

Definitivní tečku za vysokým vítězstvím dal 140 sekund před koncem sebevědomou tříbodovou střelou Ondřej Smolík, jenž dal kulatou stovku po sedmi vteřinách na hřišti. „Náš Olda si nemohl dát k svátku lepší dárek,“ smál se kapitán týmu Jaroslav Vencálek.

UP OLOMOUC – VLCI ŽĎÁR N. S. 71:83
Body:
Vavřínek 20, Bubák 19, Králíček 12, Vencálek 11, Moučka 6, Pospíšil 4, Smolík 4, Šafránek 3, Ondráček 2, Růžička 2. Fauly: 11. Trestné hody: 22/16. Trojky: 7. Po čtvrtinách: 17:21, 36:42, 57:60.

Poslední Univerzita Palackého byla do víkendu na suchu, náladu si ale spravila téměř dvacetibodovým obratem s „Žabinami“, které v koncovce udolala o bod. Od sestavy plné mladíků se dal čekat agresivní běhavý basketbal, opak byl ale pravdou. Domácí hráli, jako by už byli smíření s druhým sestupem v řadě.

„Celý zápas jsme vedli, jenže vždy, když jsme odskočili do desetibodového vedení, jsme naprosto polevili v obraně a rázem byl soupeř na dostřel. Tento průběh se opakoval až do poslední čtvrtiny, ve které jsme definitivně odskočili a koncovku dohráli v poklidném tempu. Dnes jsme podali v obraně slabý výkon,“ zhodnotil duel kouč Šilhart.