Junioři U19 - co není v hlavě musí být v nohách

Junioři U19 - co není v hlavě musí být v nohách

1. a 2. kolo  nadstavba ligy juniorů U 19

BK Vlci Žďár – Královští Sokoli    =   79:75    / 45:35 /
Body : Mazourek – 22, Moučka – 12, Götz – 11, Lacina – 10, Sedmík – 8, Smolík – 6,  Toman a Němec – 4, Neuwirth – 2.

Soupeři, který nás v posledním vzájemném utkání doslova deklasoval, jsme tuto porážku chtěli vrátit. Naší výhodou mělo být i to, že soupeř se k utkání dostavil pouze se šesti hráči. Stanovili jsme si taktiku jak hrát, abychom soupeře fyzicky unavili a mohli tak hrát relativně v klidu. Začátek nám vyšel velmi dobře. Touto nátlakovou hrou a rychlým zakončením jsme si rychle vybudovali náskok až patnáct bodů. Bohužel pak naši hráči to co se dařilo přestali hrát a soupeř okamžitě začal snižovat. V polovině druhé části jsme opět zabrali a světe div se, ono to opět fungovalo a rozdíl ve skóre se opět navýšil. Pro třetí část jsme zvolili způsob celoplošné obrany, abychom soupeře nepustili k jeho způsobu hry. Jenže naši hráči to splnili jen dvakrát a pak jakoby přestali bránit i přes hodně důrazné pokyny z lavičky. Jediné naše štěstí v těchto momentech bylo, že soupeř nebyl schopen téměř nic proměnit a tak jsme si náskok udrželi. V poslední čtvrtině jsme opět nedokázali plnit to co jsme si řekli, soupeř se chytil střelecky a výsledkem bylo, že tři minuty před konce zcela smazal náš náskok a dokonce šel do vedení o jeden bod. Zvýšenou aktivitou v obraně a trpělivou přípravou v útoku jsme však dokázali přece jen strhnout výhru na naši stranu a získat tak velmi důležité vítězství. Škoda, že naši hráči jsou v některých věcech naprosto nepoučitelní, protože kdybychom dokázali plnit to co si řekneme, utkání bychom v klidu vyhráli rozdílem třídy a nemuseli bychom se nijak zbytečně trápit.

BK Vlci Žďár – Tesla Pardubice    =   89:71   / 48:34 /
Body : Moučka – 17, Lacina a Sedmík – 16, Mazourek – 15, Neuwirth a Götz – 10,  Němec – 3, Kolář – 2.

Úvod utkání byl vyrovnaný hlavně díky přesné soupeřově střelbě za tři body. Věděli jsme z předchozích zápasů, že toto je jeho hlavní zbraň, ale přesto jsme tuto střelbu opět nebyli schopni ubránit. Vše bylo zapříčiněno hlavně tím, že nedokážeme včas odstupovat a pak máme vše hrozně daleko a nestíháme k útočníkům vůbec dorazit před vystřelením. Po pěti minutách jsme konečně dokázali převzít iniciativu a začít diktovat průběh hry tak jak jsme potřebovali. Výsledkem našich přesných a někdy i velmi pěkných kombinací, byl až čtrnácti bodový náskok, který jsme udrželi až do přestávky. V těchto fázích jsme konečně dominovali i v obraně a měli téměř všechny míče pod kontrolou. Po přestávce jsme v této hře pokračovali, náskok ještě navýšili a zdálo se, že utkání budeme v klidu kontrolovat. Jenže pak jsme zase přestali hrát to co se dařilo, začali vymýšlet nesmysli a chtěli jsme sami sebe udriblovat k smrti. Soupeř toho využil a přesnou střelbou začal náskok stahovat a tím se znovu dostával do utkání. Naštěstí po oddechovém čase se nám podařilo vstřelit tři trojky za sebou a tím jsme soupeřovu snahu o zvrat nadobro ukončili. Utkání jsme pak již dohráli relativně v klidu a konečně tak tohoto soupeře v této sezóně porazili. Výhra byla hodně důležitá z hlediska postavení ve skupině, abychom se nemuseli trápit v sestupových zónách. Nejvíce mě na naší hře mrzí, že někteří hráči stále odmítají poslechnout pokyny od trenérů a na hřišti si dělají co chtějí. Co však je nejhorší, že tato hra jim nefunguje a když je jim to vyčteno, ještě se tváří dotčeně a uraženě. Pokud se však nepřizpůsobí a nebudou dělat to co se od nich žádá, nebudou prostě na hřišti vůbec a to ani v jiných kategoriích. Prostě je to jen o jejich hlavě a to si tito hráči budou muset v těch svých makovicích uspořádat sami.    

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.