Vlci U14 míří do kvalifikace

Závěrečné kolo žákovské ligy mají odehráno i mladší žáci, kteří by v případě dvou výher dosáhli na první místo v tabulce a zaručili si tak přímou účast v lize starších žáků U15 pro příští rok. Bohužel víkendová utkání nám nevyšla a jak na hřišti ve Svitavách tak i na domácí půdě proti Litomyšli jsme na soupeře nestačili a z utkání odcházeli poraženi. Vlci tak v konečné tabulce se 7 výhrami a 5 porážkami obsadili 4. místo a míří do kvalifikace, ve které budou bojovat o možný start v lize U15 pro příští rok (přímou účast si zajistili pouze vítězové nadstavbové části). První kolo kvalifikace je vypsáno v termínu 20.-21.5, případné druhé kolo pak o týden později 3.-4.6.

Basketbal TJ Svitavy -  BK Vlci Žďár  108:75   (22:26,46:42,71:64)
Body: Rosecký 25, Socha 14, Krejčí 12, Haller, Blažíček po 7, Vilda, Pešák po 4, Kašpar 2, Růžička, Pavlík, Šrámek, Tomšík, Hofmann, Štikar
Fauly: 14:26
Trestné hody: 36/15-18/8
Trojky: 3:5

Tým Svitav jsme na domácím hřišti porazili rozdílem třídy o více jak 50 bodů a tak se zdálo, že si poradíme i ve vzájemném druhém utkání a v závěru soutěže budeme přeci jen bojovat o první příčku. Domácí se ale nehodlali vzdát bez boje a ke konci první půle šli do vedení. Velké problémy jsme měli především v podkošovém prostoru a na obraném doskoku, kde jsme nebyli schopni urostlé svitavské hráče odstavit od míče a po neúspěšných střelách dostatečně zablokovat na doskoku. Domácí tak vycítili svoji šanci a i když jsme ještě v 26.min drželi jednobodové vedení a naději na výhru, od té chvíle jako by nám došel dech a svitavští začali být lepším týmem. Vlci tak postupně začali bodově ztrácet a bylo vidět, že nejsou ve své kůži. Na závěrečný nápor a šanci utkání ještě aspoň zdramatizovat jsme už prostě neměli síly a od stavu 82:73 závěrečný úsek hry prohráli 26:2.

BK Vlci Žďár -  ADFORS Basket Litomyšl  42:71   (11:12,15:24,35:49)
Body: Rosecký 11, Haller 8, Růžička 5, Vilda, Pešák po 4, Krejčí, Kašpar po 3, Blažíček, Kreutzer po 2, Pavlík, Šrámek, Tomšík, Hofmann
Fauly: 20:8
Trestné hody: 9/4-27/13
Trojky: 4:2

 V posledním utkání nadstavbové části jsme na domácím hřišti hostily tým z Litomyšle, který k prvenství ve skupině zaručující přímou účast v lize U15 potřeboval zvítězit. Po sobotní prohře ve Svitavách a ztrátě šance na možné první místo Vlci našli motivaci jednak v tom, že ve všech domácích utkáních nadstavby dokázali soupeře porazit a především zakončit nadstavbu výhrou a potěšit domácí publikum. Do utkání jsme nevstoupili vůbec špatně a pouze vinnou nedaných šoupáků jsme první desetiminutovku těsně prohráli. Ve druhé části se oba týmy přes urputné obrany se spoustou soubojů nedokázali příliš bodově prosadit a poločasové skóre tak stále dávalo naději na úspěch. Zvláště pak když Vlci po přestávce šňůrou 9 bodů v řadě vyrovnali stav na světelní tabuli a donutili hostujícího trenéra k oddechovému času. Ten bohužel zastavil nápor Vlků, hosté se z tlaku oklepali a byli to naopak oni, kteří se 11 zaznamenanými body v řadě vrátili zpět do vedení. To byl zásadní zlom v utkání, na který jsme již do konce utkání nedokázali zareagovat a i v druhém víkendovém utkání padli.

Vlky tak na přelomu května a června čeká zrádná kvalifikace, ve které budeme bojovat o účast v lize starších žáků U15 pro příští sezónu. Los kvalifikace bude znám již 2.5. a věřím, že po zdravotních peripetiích, které  nás v posledních týdnech pronásledují, se Vlci vrátí k plnohodnotnému tréninku a v kvalifikaci se v plné síle porvou o zabojují o účast v lize U15.

Autor: Tomáš Rosecký

Editor: Tomáš Vejlupek