U12 poprvé doma a bavili i diváky pěknou hrou

Velmi povedená utkání sehráli v sobotu dopoledne mladší minižáci. Proti Vysočině (Jihlava) to bylo utkání o soustředění dělání věcí, které trénujeme, správně i v utkání. Proti Skokanům (Brno) to pak byl super zápas, kde oba týmy předvedli pěkný minibasketball.  

První utkání proti klukům a holkám z Jihlavy mělo od začátku jasný průběh. Kluci ale ukázali, že i v těchto utkáních dokáží držet pozornost na ty důležité věci a i díky tomu (vedle naší rychlosti a dovedností s míčem), jsme jihlavský tým přehrávali. V druhém poločase, při hře bez driblinku sice ztratila naše hra lehkost, ale až takový problém to nebyl. Aby se kluci společně zlepšovali jako tým, nemůžou těžit jen z individuální hry, ale je třeba skočit na další úroveň. No a spolupráce dvou a více hráčů, to už chce dva nebo i tři hráče s podobnou myšlenkou. V průběhu druhé půle bylo vidět, že se i v tomto dokáží kluci zlepšovat a na hřišti spolupracovat.

Vlčata Žďár   vs.    BC Vysočina
95   :   10   (27:2, 53:4, 77:7)  

Druhé utkání proti Skokanům z Brna nabídlo trošku jiný basketball. Od první čtvrtiny se hrálo v obrovském tempu a hráči na obou stranách se předháněli v bojovnosti. Hrál se basket "nahoru dolů", oba týmy bránili po celém hřišti, k vidění byli pěkné individuální akce. Snad jediné dvě věci, které srážely výkon žďárských vlčat byly nepřesné přihrávky a nadprůměrný počet neproměněných dobrých střel v protiútoku. I proto se museli kluci znovu a znovu rychle vrace a zastavovat soupeře v jeho snahách. V první čtvrtině to stálo kluky spoustu sil. Od druhé čtvrtiny ale dokázali kluci i tyto chyby omezit a jejich výkon rázem vyskočil ještě o jeden stupínek výš. Pomalu začali soupeře přehrávat a budovali si bod po bodu vedení. V druhé poločase dokázali kluci i nadále držet vysoké tempo (i bez dvou kamarádů, kteří museli tým v poločase opustit kvůli rodiným akcím). I s omezenými možnostmi ke střídání byli kluci na hřišti aktivnější a Skokanům pomalu začala docházet energie. Důležité bylo mj. i to jak svoje minuty zvládli střídající a mladší hráči. Nejen za vítězství, ale především za předvedenou hru patří klukům gratulace a díky. Takto odehraná utkání jsou radost i pro trenéry. Borci Díky!!!

Vlčata Žďár  vs.   Skokani Brno A
62   :    47    (14:18, 35:27, 50:37)

K dalšímu domácímu turnaji vlčata doma nastoupí 26.11.  Soupeřem nám budou další tým z Brna, Tygři a Sokol Dubňany.