STREETBALL Žďár 2022 opět se Streetball-mania.cz

Po "době covidové", která výrazně ovlivnila organizaci některých klubových akcí v uplynulých letech se vrací tentokrát již 15. ročník streetbalového turnaj STREETBALL ŽĎÁR, který proběhne v sobotu 11.6. ve Žďáře nad Sázavou.  I letos turnaj proběhne jako součást Streetball-manie ve spolupráci s Českou Streetbalovou Federací (ČSF). Pro samotný průběh turnaje to neznamená dramatické změny, přesto spolupráce s ČSF v rámci Streetball-manie přináší jednu velkou změnu pro hráče a hráčky, které se turnaje zúčastní. Pokud v turnaji uspějí, zajistí se ve své kategorii právo startu na finálovém turnaji českého poháru Streetball-manie v Praze. O počtu postupujících v jednotlivých kategoriích se aktuálně jedná, ale minimálně finalisté v každé kategorii budou moci vyrazit 19.6. na finále Českého poháru ve Streetbalu.

Streetball Žďár 2022 proběhne za každého počasí – tradičně a ideálně na venkovních hřištích u klubové basketbalové haly - Komenského 4 (v případě špatného počasí bude turnaje přesunut do haly).

KATEGORIE:

  • MUŽI 18+ (roč. 2003 a starší)
  • ŽENY a JUNIORKY 15+ (roč. 2007 a starší)
  • JUNIOŘI 15–18 (roč. 2004 a mladší)
  • ŽÁCI a ŽÁKYNĚ - MIX do 14 let (kluci a holky roč. 2008 a mladší)
  • MINIBASKET U12- MIX (kluci a holky roč. 2010 a mladší)
  • BABYBASKET U10 - MIX (kluci a holky roč. 2012 a mladší)

Registrace týmů probíhá do páteční půlnoci 10.6.  pomocí on-line přihlášky  nebo zasláním požadovaných údajů o týmu na e-mailovou adresu info@basketzdarns.cz

Pro přihlášení týmu e-mailem je třeba zaslat tyto údaje:
předmětem - Streetball 2022 
do mailu samotného pak napsat:
NÁZEV TÝMU
kontaktní e-mail a telefoní číslo
Jména hráčů týmu (+ročník narození) 
+ kategorii,
do které se tým přihlašuje.

Týmy registrované do páteční půlnoci zaplatí při sobotní prezenci startovné:
 300,- kč za tým v kategoriích MINIBASKET U12 a BABYBASKET U10
resp. 500,- kč za tým ve všech ostatních kategoriích
 

Prezence již přihlášených týmů bude probíhat v sobotu od 1200 hod a ukončena bude v 1300 hod. Následovat bude rozlosování turnaje a start prvního kola je plánován na 1330 hod. Hraje se podle platný pravidel Streetball-manie ČSF, která jsou k dispozici na webu www.streetball-mania.cz.

Ve smíšených kategoriích MiniBasket (2010 a mladší) a BabyBasket (2012 a mladší) se bude hrát na snížené minižákovské koše. Od žákovských kategorií U14 (2008 a mladší) se pak hraje na koše regulérní výšky. Součástí sportovní programu turnaje bude i soutěž ve střelbě trojek a smečařská soutěž. Obě tyto soutěže jsou otevřené napříč kategoriemi. Pro děti narozené 2012 a mladší připravují organizátoři speciální dovednostní soutěže.

Stejně jako každý rok se všichni kdo na turnaj dorazí, mohou těšit na pohodovou atmosféru, hudbu a zábavu i mimo basketbalové kurty. V průběhu turnaje je pro hráče, hráčky fanoušky a rodiče zajištěno občerstvení z grilu.

PARTNEŘI TURNAJE