Starší žáci U15 doma dvě prohry

Poslední dva zápasy základní části žákovské ligy odehrálo naše družstvo tento víkend v domácím prostředí. Přestože se náš výkon v posledních zápasech stále zlepšuje, drželi jsme vyrovnané skóre s naším sobotním soupeřem z Prostějova jen do poloviny první čtvrtiny. Chtěli jsme aktivně doskakovat v obraně a hrát rychle dopředu. Ne vždy se nám to ale dařilo a navíc jsme dostatečně neubránili klíčové hráče soupeře. Vždy, když jsme začali rozdíl ve skóre zvýšeným úsilím stahovat, následovala v rychlém sledu série chyb a nepřesné střelby a rozdíl opět narostl.

Průběh nedělního utkání proti Kyjovu byl pro nás mnohem příznivější. Těsně před poločasem jsme vedli o 8 bodů, a i když soupeř trojkou v poslední vteřině první půle snížil na rozdíl pěti bodů, byla naše hra velmi dobrá. Bohužel však přišel katastrofální začátek druhého poločasu a po dvanáctibodové a následně osmibodové šňůře soupeře (2:20) jsme po šesti minutách prohrávali o 13 bodů a bylo po zápase.

Přes prohry jsme odehráli dva velmi dobré zápasy, hráči si ale musí uvědomit, že je třeba udržet koncentraci po celé utkání.

BK Vlci Žďár – BCM Orli Prostějov 80:106 (23:32, 43:56, 57:80)
Body: Polívka 29, Danko 21, Pleva 9, Beneš 6, Kužel 6, Jeřábek 4, Polanský 4, Haller 1, Hemza, Pošvic

BK Vlci Žďár – TJ Jiskra Kyjov 73:82 (20:18, 43:38, 54:67)
Body: Danko 25, Polívka 19, Beneš 8, Pošvic 8, Kužel 4, Hemza 3, Beran 2, Pleva 2, Polanský 2, Haller

Autor: R.Beneš