Povedený start sezóny pro minižáky U13

Výborně zahájili v sobotu svoji sezónu nejstarší minižáci. Přestože k turnaji neodcestovali kompletní, odehráli dvě povedená utkání a především díky soustředěnému výkonu a energii, kterou do obou utkání vložili, na hřišti dominovali. Hned v první turnaji si tak nastavili laťku toho, jak by jejich hra mohla a měla v průběhu sezóny vypadat.  

První utkání dne proti týmu z Podolí byla pro kluky velmi prestižní a na soustředění před utkáním to bylo vidět. S Podolím se utkáváme pravidelně, kluci se navzájem znají a respektují a na hřišti to bylo vidět. Od prvních minut byli kluci plně soustředění na hru, obranu, spolupráci a od prvních minut soupeře dokázali přehrávat. To se nezměnilo ani v druhé čtvrtině, ani v dalším průběhu utkání. Kluci se dokázali soustředit, snažili se dělat věci správně resp. tak jak se bavíme, že by měli a v tomto směru byla radost stát na střídačce a sledovat jak je hra baví a jak si dokáží na hřišti vyhovět. 

Renocar Podolí vs. Vlčata Žďár 
18   :   88   (4:25 4:47 16:63)

Druhé utkání proti domácím Židlochovicím nebylo, se vším respektem k soupeři, ani tak o výsledku jako o předvedené hře z naší strany. V soupěřově týmu bylo několik urostlých kluků, ale také spoustu kluků, kteří s basketbalem začali v uplynulé sezóně a na hřišti to bylo vidět. Vlčata ovšem k utkání přistoupila přesně tak jak měla a ukázala velký posun v přemýšlení a soustředění na hru. I přes jednoznačný průběh dokázali kluci držet koncetraci a intenzitu hry a i z tohoto utkání si snad odnesli nějaké nové zkušenosti. Minimálně zjistili, že přesnost, včasnost a volba přihrávek je něco na čem můžeme dál a hodně pracovat. 

Sokol Židlochovice vs. Vlčata Žďár 
33   :    100    (6:32 12:52 18:82)

Do obou utkání se zapojili a kluci z tréninkové skupiny mladších minižáků a oba svoji roli zvládli velmi dobře. Ukázali, že dokáží hrát rychle, v tempu, soustředěně a do budoucích utkání mohou být opět nominování. Je to další dobrá zpráva po tomto víkendu. 

Další utkání čeká minižáky U13 pravděpodobně 7.10. na domácí palubovce - přijedou Tygři Brno a Basket Brno.