Muži vyzráli svým nasazením na Žabovřesky

Měření s brněnskými týmy skončila pro druholigové muže nerozhodně. Zatímco lídr soutěže z Černých Polí odjel s vítězstvím, čtvrté Žabovřesky poznaly hořkost porážky. „Oběma soupeřům chyběli důležití hráči, chtěli jsme toho využít a zaskočit je. Díky dobrému přístupu hráčů a jejich koncentrovanému výkonu jsme porazili alespoň Žabiny, za což jsme moc rádi. Tým z první poloviny tabulky jsme totiž neporazili už tři a půl roku,“ těšilo hrajícího asistenta trenéra Jiří Bubáka.

„Za výhrou jsme si ve druhém poločase tvrdě šli a chci hráčům za jejich přístup poděkovat. Jen si na sebe upletli bič, protože budeme chtít, aby na podobné úrovni hráli pořád,“ doplnil kouč Petr Šilhart.
 

VLCI ŽĎÁR – SLOVAN ČERNÁ POLE 68:86  (25:22, 37:46, 50:70)

„Jako obvykle jsme začali velmi dobře. Brno se rozjíždělo pomaleji a úvodu naše tempo nestíhalo. Od stavu 20:10 se ale pomalu vracelo do hry. Z naší strany to nebylo úplně špatné, ale zatímco my jsme při slušných šancích občas míjeli, hosté strojově proměňovali i těžké střely. V té fázi se vždycky projeví, že jsme příliš mladí. Přestaneme hrát kolektivně, snažíme se to sami procpat až do koše, což zkušeným Brňanům hrálo přesně do karet. Ve 3. čtvrtině se utkání definitivně zlomilo. Porazit Černá Pole se nepoštěstí každý den, o to víc nás mrzí, že dnes to bylo v našich silách,“ zhodnotil duel Petr Šilhart.

Jakub "Mamba" Jaroš v nájezdu pod koš Černých Polí.  Foto: Jiří Uchytil

Body: Beran 12, Bubák 10, Jaroš 9, Topinka 9, Danko 8, Lacina 6, Strážnický 5, Malec 4, Jeřábek 2, Jun 2, Šindelář 1, Pleva. Fauly: 23. Trestné hody: 19/10. Trojky: 8.
 

VLCI ŽĎÁR – ŽABOVŘESKY 80:71  (20:20, 43:40, 66:51)

„Před zápasem nám vypadli ze soboty zranění Lacina s Malcem. Žabiny přijely hned bez čtyř hráčů základní sestavy, přesto až do poločasu dokazovaly, že i zbytek týmu má svou kvalitu. Po přestávce, kdy jsme klukům už poněkolikáté zopakovali, co po nich celý víkend chceme, konečně vlétli na hřiště hladoví Vlci. Výsledkem byla skvělá 3. perioda 23:11 a hlavně dojem z dobře odvedené práce, kterou jsme konečně zvládli plnit až do konce utkání. Vítězství je pro nás důležité nejen při pohledu na tabulku, ve které stále držíme 8. místo, ale hlavně psychicky. Jen tak dál,“ řekl Šilhart.
Body: Danko 16, Beran 15, Bubák 15, Jaroš 11, Coufal 7, Strážnický 5, Topinka 5, Jeřábek 4, Pleva 2, Kužel, Ondráček. Fauly: 19. Trestné hody: 18/10. Trojky: 8.

Nyní čeká na všechny týmy reprezentační přestávka. Před Vánoci odehrají muži ještě dvojičku s Třebíčí. Domácí derby je na programu v neděli 10. prosince. Odveta je o den dříve v Třebíči. Čas utkání ještě není určen. 

Autor: Jiří Bubák