MLADŠÍ ŽÁKYNĚ U14 – ZTRÁTA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU NÁS STÁLA POSTUP

Poslední dvě utkání tohoto roku sehrály žďárské vlčice v Královehradeckém kraji.

BK Loko Trutnov x BK Vlčice Žďár 38 : 74
(19:12; 23:38; 28:56)
Vstup do sobotního zápasu nám nevyšel, jako bychom první čtvrtku byly myšlenkami ještě v autobuse. Naštěstí jsme se v druhé čtvrtině vzbudily a začaly hrát co umíme. Obrana i útok se změnily, jakoby přišlo na hřiště jiné družstvo. Dotáhly jsme manko z první čtvrtiny a vítězství jsme si pak už nenechaly vzít. Po bojovném výkonu, zasloužené vítězství.
Body: Zedníčková 22, Jurašek V. 20, Jurašek A. 12, Filippi 8, Klímová 8,  Zbořilová 2, Humpolcová 2, Němcová, Marková, Kočí, Tlustošová

BSK Continental TJ Jičín x BK Vlčice Žďár 79 : 71
(16:9; 35:20; 57:43)
V neděli jsme nastoupily proti hráčkám Jičína. Začátek utkání se jako přes kopírák podobal tomu sobotnímu. Nechuť hrát a ohromný počet chyb z naší strany, byl znát. Je neuvěřitelné, že Andy - nejmladší hráčka na hřišti, byla jediná která bojovala a držela tak celý tým nad vodou. Ostatní se bohužel srovnaly až po poločase, ale to už jsme prohrávaly o 15 bodů. Věděli jsme, že nebude lehké dotáhnout naši ztrátu, ale začaly jsme bojovat. Třetí čtvrtku zápasu jsme vyhrály 23:22 a čtvrtou dokonce 28:22. Dostaly jsme se do zápasu a hrály jsme vyrovnané utkání. Dvě minuty před koncem zápasu, jsme ztrácely již pouhé 4 body, ale bohužel, stav utkání jsme již otočit nedokázaly. Tým, který hrál s větší chutí po celý zápas, zaslouženě vyhrál. Velkou poklonu zaslouží hráčka Jičína – Antonie Šebestová, která nám nasázela úctyhodných 31 bodů.
Body: Jurašek V. 28, Jurašek A. 14, Filippi 14, Němcová 6, Zedníčková 4, Klímová 4, Marková 1, Zbořilová, Humpolcová, Tlustošová, Kočí

Vlčicím tak zbyly jen oči pro pláč. Opět nutno připomenout, že takto se zápasy nehrají. Odevzdaná první půlka zápasu, nás stála postup do extraligové skupiny. Škoda, ale hlavy vzhůru vlčice, jdeme bojovat dál.

Trenérky: P. Blažejovská, A. Jurašek

Autor: P. Blažejovská, A. Jurašek

Editor: Tomáš Vejlupek