Malí vlci zvítězili i přes trochu rozpačité výkony

Další utkání sehrála vlčata U12 trochu netradičně v neděli a trochu tradičně v Podolí u Brna. Kromě domácího týmu jsme se utkali i s týmem BBK Blansko. Hlavně v prvním utkání proti Blansku byl výkon kluků daleko od optimalního nebo aspoň jejich standardu. Už při rozcvičení a následně v úvodu utkání chybělo klukům odpovídající soustředění a podle toho vypadala i hra jak v útoku tak v obraně. První i druhá čtvrtina probíhaly velmi vyrovnaně. Kluci z Blanska měli v týmu několik šikovných hráčů a když jsme jim dali prostor, což se bohužel stávala více než by mělo, dokázali s námi držet krok. Současně nám chyběla přímočarost a rychlost, které zdobili naši hru v předešlých utkáních.

Rozpaků z nepříliš povedené první půle se kluci zbavili v úvodu 3. čtvrtiny. Během 4 minut oskočili z 29:23 na 54:35 a utkání bylo fakticky rozhodnuto. V těchto 4 minutách se kluci soustředili, bojovali, hráli rychle a týmově. Hráli tak jak umí, jak by měli a asi i chtěli. Dobrý výkon z úvodu druhé půle jsme ale nedokázali držet po její zbytek. Do naší hry se opět vrátila nižší soustředěnost a chyby, kterých bylo víc, než by mělo. Kluci si v utkání proti BBK vybrali slabší chvilku a snad je to v tomto směru zkušenost, která jim do budoucna pomůže.

BBK Blanko   vs.    Vlčata Žďár
45    :   77
   (11:16, 23:29, 32:60)

Druhé utkání s domácím týmem jsme sice začali v jiné sestavě než proti Blansku, ale náš výkon se o moc nezlepšil. Trvalo nám to víc než 4 minuty, než jsme začali opravdu hrát – bránit!! Jakmile kluci dodržovali základní pravidla pro obranu a přechod do útoku začali jsme domácí tým přehrávat a utekli jsme jim postupně i bodově. Od druhé čtvrtiny už nebylo pochyb o našem vítězství a v utkání jsme se tak mohli zaměřit i na další zlepšování naší souhry a řešení herních situací. Je dobře, že kluci čas na hřišti využili, a i přes některé chyby a hlouposti se snažili věci dělat správně. Oproti předchozím utkáním s Podolím, kluci výrazně lépe bránili soupeřovy náběhy bez míče, což je jedna z činností, které jsme se věnovali i v tréninku. Byť to byl malý krůček, byl správným směrem a to je dobře. Stejně tak se v druhém utkání zlepšila i snaha o rychlý protiútok a přihrávku na vybíhající hráče. I v tomto případě malé zlepšení, ale krok správným směrem.

Renocar Podolí   vs.   Vlčata Žďár
34   :    83
   (12:21, 14:39, 20:63)

Nedělní turnaj ukázal naše silné ale některé slabé stránky. Máme v týmu šikovné kluky a můžeme být silný tým. Důležité je ale i to, jak soustředění k utkání nastoupíme, protože to má velký vliv na náš výkon.