Junioři doma potrápili favorita z Brna a s béčkem vydřeli vítězství

Junioři doma potrápili favorita z Brna a s béčkem vydřeli vítězství

BK VLCI Žďár nad Sázavou  – SAM Brno „A“  80:104 (18:18, 46:55, 68:74,8 0:104)
Body: Půlpán 18, Moučka 16, Lacina 13, Mazourek 11, Smolík 10, Götz 6, Dvořák 5, Grodl F. 1.

Do sobotního utkání s favoritem soutěže, který nás na svém hřišti porazil vysokým rozdílem, jsme nastoupili s velkým odhodláním a bojovností poprat se o výsledek. Od začátku utkání jsme hráli velmi koncentrovaně v obraně, kdy se nám dařilo střídat osobní odstupovanou obranu se zónovou a díky tomu jsme drželi se soupeřem krok až do poslední čtvrtiny kde jsme prohrávali ještě 8 min. před koncem o 5 bodů. Do této chvíle musím všechny hráče pochválit za bojovnost i předenou hru, protože  soupeř se musel stále obávat o výsledek a zisk dvou bodů. V posledních 8 minutách, však už soupeř využil svých zkušeností a velmi dobře hraným zónovým presingem nás donutil k chybám v přechodu na útočnou polovinu. Z těchto chyb pak dokázal velmi rychle zakončovat jednoduché střely a tím rozhodl celé utkání ve svůj prospěch. I přes prohru s tímto lídrem soutěže musím konstatovat, že jsme odehráli jedno z nejlepších utkání v sezóně, hlavně v obrané fázi a celkově to od nás byl velmi dobrý a bojovný výkon na, kterém lze stavět i do budoucna.  

BK VLCI Žďár nad Sázavou – SAM Brno „B“  79:62 (24:16, 39:34, 60:49, 79:62)
Body: Moučka 22, Lacina 21, Dvořák 11, Půlpán 9, Mazourek 6, Götz 6, Smolík 2, Topinka 2, Grodl F 0.  

Do nedělního utkání s béčkem Brna jsme nastoupili s odhodláním navázat na velmi dobrý výkon ze soboty a vrátit soupeři porážku na jeho hřišti. Od začátku utkání byla sice na hráčích znát únava z velmi náročného předchozího utkání, ale i přesto se nám dařilo diktovat tempo i průběh zápasu. Zejména v obraně jsme pak hráli velmi dobře, dařilo se nám opět kombinovat osobní obranou se zónovou a proto jsme si udržovali až do poločasu mírné vedení. Bohužel začátek druhého poločasu jsme trochu polevili v koncentraci i v nasazení v obraně a to soupeř ihned využil k dotažení našeho náskoku a dostal se o 1b. do vedení. Proto jsme museli vzít hned po 2 minutách oddechový čas abychom hráče uklidnili a znovu nastavili jejich koncentraci pro zbytek zápasu. To se naštěstí hned projevilo i na hřišti a hráči začali opět poctivě pracovat v obraně a díky dobrému doskoku a přechodu do rychlého protiútoky jsme opět získali vedení a kontrolu nad průběhem zápasu. V poslední čtvrtině se nám podařilo ještě navýšit rozdíl ve skóre a zaslouženě jsme slavili další vítězství. Toto vítězství je pro nás o to cennější, protože soupeř hrál také velmi dobře a navíc jsme ho dokázali porazit i větším rozdílem než v Brně a tím jsme se v tabulce posunuli před něj.

Důležité je to, že si hráči ověřili, že pokud budou dodržovat systém jak v obraně tak i v útoku, budou se koncentrovat na hru po celý zápas a budou bojovat o každý volná míč volný, tak můžeme uspět s každým soupeřem.

Martin Lukáš – trenér družstva U19

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.