Jr. NBA pro basketbalový tým ZŠ Švermova

Jr. NBA pro basketbalový tým ZŠ Švermova

Už za týden začíná NBA…….. už za týden začíná pro kluky a holky ze základní školy Švermova Jr. NBA. Přesně 25. října sehrají první zápasy Divize E východní konference jako Chicago Bulls. Tomáš Satoranský sice v jejich týmu nenastoupí, ale několik budoucích hvězd se v týmu určitě ukrývá. Uvidíme, jak budou zářit v divizních utkáních při prvním (25.10.) a druhém (8.11.) turnaji, které je v příštích týdnech čekají. Oba turnaje proběhnou v Brně, ve sportovním areálu VUT Brno.

Kluci a holky ze školního basketbalového týmu se v divizních utkání utkají s dalšími školami, které na jaře postoupili ze Školní Basketbalové Ligy. V divizi E se konkrétně jedná o tyto školy:

ZŠ Švermova, Žďár nad Sázavou – Chicago Bulls
ZŠ na Pražské, Pelhřimov – Cleveland Cavaliers
ZŠ Slovanské Náměstí, Brno – Detroit Pistons
ZŠ Mariánské náměstí, Uh. Brod – Indiana Pacers
ZŠ Heyrovského, Olomouc – Milwaukee Bucks

Při nedávném draftu náš tým v Praze zastupovali kapitán Matěj Rosecký a jeho asistentka Markéta Němcová. Oba si užili trénink s hráči z NBA a domů přivezli hrací dresy pro ostatní spoluhráče. Kdo nakonec v Brně nastoupí při prvním a kdo při druhém turnaji není zatím úplně jasno. Nejspíše to budou kluci a holky z 5. a 4. tříd, ale i v basketbalovém kroužku na ZŠ Švermova, je několik šikovných kluků a holek, kteří by mohli na turnaje vyrazit.

Více o projektu Jr. NBA si můžete přečíst na stránkách projektu - http://jrnbaleague.cz/

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.