Informace a stanovisko klubu BK VLCI k mimořádnému opatření vlády ČR

Stanovisko klubu BK VLCI k mimořádnému opatření vlády ČR
 

Dobrý den, 
s ohledem na vývoj situace v souvislosti s virem Covid-19 vydala Česká Basketbalová Federace oficiální stanovisko, které je připojeno níže po tímto článkem. K tomuto stanovisku doplňujeme postoj BK Vlci Žďár a základní informace od vedení klubu k tréninkům a utkáním v následujících dnech a týdnech. 

Postoj klubu BK Vlci Žďár ke vzniknuvší situaci:

V souladu s požadavky ČBF dodrží náš klub aktuální termínovou listinu a sehraje plánovaná utkání v daných a potvrzených termínech. 
Domácí utkání budou hrána bez přítomnosti diváků. 
Ke všem venkovním utkáním budeme od pořadatelského klub žádat informace o případných omezeních ze strany pořadatelského klubu, tak abychom o těchto omezeních mohli informovat trenéry jednotlivých týmů případně rodiče a fanoušky. 
Tréninkový program jednotlivých týmů zůstává v průběhu jarních prázdnin pro tuto chvíli nezměněn. O možnosti využití tělocvičen 2.ZŠ a 3.ZŠ budeme informovat trenéry, rodiče a členy klubu v průběhu dalších dní po získání stanoviska zástupců jednotlivých škol.  

Utkání o víkendu 14. a 15.3.
O víkendu 14. a 15.3. hrajeme celkem 4 domácí utkání (2LM, 2LŽ, U17 kadetky). Tyto utkání proběhnout dle výše uvedených omezení ČBF - utkání bez diváků. O případných změnách či výjimkách Vás budeme průběžně informovat. 
O víkendu 14. a 15.3. hrajeme celkem 6 venkovních utkání (2LM, U17 Kadeti, U14 žáci, U12 minižáci, U14 žákyně). Od pořadatelů těchto utkání zatím nemám jakékoliv informace, že by se utkání neměla sehrát a proto by jednotlivé týmy měli být připraveny k utkáním odcestovat a utkání sehrát. Od pořadatelů budu žádat potvrzení dodržení TL. 

Příprava na jednotlivá utkání by tak měla probíhat standardním způsobem. Klubová basketbalová hala BK a tělocvična na 2.ZŠ jsou pro tréninky k dispozici. O využití tělocvičny 3. ZŠ aktuálně jednáme. 

organizace klubových aktivit od 16.3. 2020
V týdnu od pondělí 16.3. budou probíhat klubové tréninky dle standardního rozpisu tréninků - viz klubový kalendář, který budeme průběžně aktualizovat. Využití basketbalové haly a tělocvičny na 2. ZŠ není omezeno (potvrzeno ředitelem ZŠ).  O využití tělocvičny 3. ZŠ aktuálně jednáme. 

Samozřejmě, že je opodstatněné upozornit především mladší členy klubu na potřebu dodržování základních zásad hygieny ve společných prostorách tělocvičny a klubové basketbalové haly. 

Současně děkujeme všem členům klubu, rodičům a trenérům za spolupráci při zajištění tréninkového procesu a utkání v nejbližších dnech a týdnech. Stejně tak děkujeme za pochopení některých omezení související s celou situací.  

za BK VLCI Žďár nad Sázavou - Roman Bednář

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.