3x3 Liga Vysočina a vítězství ždárských vlků

3x3 Liga Vysočina je zcela nová soutěž v basketbalu 3x3, od roku 2022 organizovaná Českou basketbalovou federací. Součástí ligy a historicky prvního turnaje, který se odehrál ve středu 11.5. v Humpolci byl i tým mladších žáků (U14) našeho klubu.

Týmy v soutěžích FIBA 3x3, jejichž je 3x3 Liga Vysočina součástí, mají na soupisce pouze šest hráčů, přičemž k jednotlivým turnajům nastupují týmy se čtyřmi vybranými hráči z této soupisky. Naši mladí Vlci nastoupili k turnaji ve složení David Sláma, Lukáš Bílek, David Krčmář a kapitán Štěpán Tůma.

V rámci letošního ročníku 3x3 Ligy Vysočina absolvuje každý tým celkem pět turnajů v jednotlivých městech kraje Vysočina (Humpolec, Pelhřimov, Žďár n. Sáz, Jihlava, Humpolec). Při každém turnaji pak sehrají 3 utkání s různými týmy z ligy v základní skupině. Následně pak i semifinále a finále, pokud se ve skupině umístí na 1. resp. 2 místě. Celkové pořadí v celé soutěži je určeno na základě výsledků všech utkání v průběhu celé ligy. Nejúspěšnější týmy pak mají možnost startovat na turnajích 3x3 Chance tour ČBF.

A jak si vedli žďárští Vlci??

základní skupina
Vlci Žďár vs. TJ Jiskra Humpolec - 14:2
Vlci Žďár vs. BC Vysočina - 22:7
TJ Velké Meziříčí vs. Vlci Žďár - 3:18

Semifinále
Vlci Žďár vs. Sojky Pelhřimov - 21:9

Finále 
Vlci Žďár vs. BK Jihlava - 16:8

Vlci Žďár (U14) vyhráli první turnaj 3x3 Ligy Vysočina. 

Přestože se jednalo o historicky první start žďárského týmy v soutěži 3x3 ČBF, zvládli svoji (a klubovou) premiéru vlci ze Žďáru na výbornou. Kluci se rychle zorientovali a adaptovali na specifika hry 3x3, včetně pravidel. Při hře uplatnili zkušenosti ze soutěží „pětkového“ basketbalu a na hřišti dominovlai i díky rychlé a důrazné hře.
Po skončení basketbalové sezóny v „pětkovém“ basketbalu je 3x3 Liga Vysočina skvělou příležitostí k udržení herní praxe a dalšímu rozvoji herních dovedností včetně herního myšlení. I díky specifickým pravidlům (kratší čas na útok, nemožnost koučování trenérem atd.) vyžaduje basketbal 3x3 mj. i vysokou míru samostatnosti a rychlost rozhodování v jednotlivých herních situacích na hřišti
uvedl Roman Bednář, jeden z organizátorů 3x3 Ligy Vysočina, který žďárské vlky v Humpolci doprovázel

3x3 Liga Vysočina zavítá na konci května i do Žďáru.

31.5. (úterý) pořádáme třetí zastávku letošní soutěže v klubové hale BK (Komenského 4). Plánovaný začátek turnaje je 1700 hod.

Více o basketbalu 3x3, 3x3 Lize Vysočina, jednotlivých týmech a průběžné pořadí můžete zjistit na play.fiba3x3.com – 3x3 Liga Vysočina