BASKETBAL TACHOV

Co by jste řekli o vašem týmu minižákyň? Jak vznikal, jak trénujete, jakou máte partu, silná a slabé stránky atd.

Dívčí mládežnický basketbal se s naším družstvem vrací do západočeského Tachova po víceleté pauze. Fanoušci tachovského basketbalu, namlsáni reprezentačními úspěchy některých odchovanců ( Luboš Kovář, Dana Kušlitová), se konečně dočkali další rostoucí generace mladých baskeťaček.Toto mladé družstvo začalo trénovat v předkovidovém období a bohužel z důvodu následných restrikcí se stejně jako ostatní družstva nemohlo potkávat a poměřovat se se svými soupeři. O to více jsme se v prvních letech soustředily na rozvoj koordinace a pohybových schopností. Basketbalové dovednosti byly trochu v pozadí, což nyní teprve začínáme dohánět, a ne vždy tak stále stačíme na soupeře. Loňská sezóna 2021/2022 byla pro družstvo v podstatě sezónou první a nikterak jednoduchou, protože jsme se potkávaly převážně s chlapeckými týmy. Chlapci nás přehrávali svou rychlostí a bojovností a v podstatě nám nedovolili hrát cokoliv z naší hry. Přesto jsme se nikdy nevzdaly a do všech zápasů nastupovaly s odhodláním zabojovat. V letošní druhé soutěžní sezóně 2022/2023 jsme sice již měly štěstí na dívčí soupeřky, ale celou sezónu jsme prakticky odehrály jen proti dvěma týmům, a tak pro nás zápasy s každým novým týmem jsou obrovskou výzvou a především získáváním zkušeností. Z děvčat se stal skvělý tým, který neodradí ani počáteční neúspěchy. Děvčata jsou stále motivovaná hnát dopředu a trenérky Lenku a Jitku těší, že tým, který je tvořen z poloviny mladšími hráčkami, se dokáže zápas od zápasu zlepšovat.

Jaká byla vaše cesta sezónou? jak se dařilo nedařilo atd.? 

V rámci soutěže v Plzeňském kraji jsme se potkávaly jen se dvěma týmy. Z více zápasů jsme odjížděly s prohrou. V průběhu sezóny jsme ale i ukázaly, že když chceme, tak oba týmy dokážeme porazit. Velkým hendikepem pro nás byla výšková převaha soupeřů, ale také jejich vyšší věkový průměr. S každým zápasem jsme dělaly pokroky, jen nás mrzelo, že se nemůžeme porovnat i s jinými soupeři. Nadregionálních turnajů bylo málo a často nám los přidělil „naše známé“ soupeře. Sezóna pro nás tedy nebyla vzhledem k získávání zkušeností příliš bohatá.

S jakými ambicemi nebo cíli přijíždíte do Žďáru na NF?

Velice se těšíme na porovnání s novými dívčími družstvy. Každý nový soupeř je pro nás obrovskou výzvou. Věříme, že nám turnaj přinese mnoho nových zkušeností i zážitků. Turnaj takového formátu bude pro nás vůbec prvním. Vzhledem k chybějícím zkušenostem neočekáváme umístění na prvních příčkách, ale věříme, že nás turnaj posune o velký kus dopředu.

SOUPISKA TÝMU

číslo

jméno

příjmení

datum narození

 3

Linda 

Krýslová

2012

 7

Zora 

Staňková

2013

 10

Věra 

Nováková

2012 

 11

Nikola 

Čečková

2011

 12

 Leona

Kroftová

2011

 13

 Adéla

Tomešová

2011 

 14

 Tereza

Svobodová

2011

 15

Sylvie

Zušťáková

2012

 16

 Eliška

 Svobodová

2011

 17

 Lucie

Lukášová

2013

 18

Ella 

Roháčová

2011

 19

 Amálie

Růžičková

2013 

 25

 Emma

Kováčová

2013

 23

Veronika 

Hrečinová

2011

 21

 Gabriela

Tomášková 

2011

Trenér: Růžičková Lenka
Asistent: