Ztráta z Brna, domácí jistota

Ztráta z Brna, domácí jistota

Druholigoví muži zakončili rok 2019 vítězně. Přesto jsou po víkendovém dvojzápase s Žabovřeskami zklamaní, na palubovce předposledního týmu soutěže totiž nečekaně klopýtly a odmítli tak posun na dělené druhé místo tabulky. „Utkání v Brně bylo podobné jako naše porážka v Kroměříži. Díky mimořádnému útočnému doskoku jsme měli výrazně víc pokusů než domácí, ale ti byli na své tvrdé obroučky zvyklí, vysoce produktivní a my se trápili. Když se k tomu přidá několik laciných ztrát a občas děravá obrana, výhra Brna byla naprosto zasloužená. Doma nebylo o našem vítězství pochyb, až se skoro nedá věřit, že jsme v sobotu prohráli,“ zhodnotil „dvojičku“ trenér Petr Šilhart.

Až příliš se v sobotu projevila absence zkušených rozehrávačů Vavřínka se Zezulou, tým postrádal i střelce Šafránka s Bendou, kteří v neděli patřili k nejlepším na hřišti.

Vlci se doma představí hned po novém roce. V sobotu 4. ledna přivítají od 18 hodin nováčka z Kyjova a v neděli Podolí. Duel začíná na Bouchalkách v 10 hodin.

ŽABOVŘESKY – BK VLCI ŽĎÁR N. S. 84:71
Body:
Bubák 20, Seidler 11, Vencálek 11, Králíček 8, Ondráček 8, Smolík 6, Pospíšil 3, Lacina 2, Stoček 2, Krmášek, Mazourek. Fauly: 16:20. Trestné hody: 23/17 – 26/15. Trojky: 3:6. Po čtvrtinách: 24:22, 46:34, 64:48.

BK VLCI ŽĎÁR N. S. – ŽABOVŘESKY 98:70
Body:
Bubák 18, Stoček 15, Benda 12, Šafránek 10, Králíček 9, Lacina 9, Vencálek 7, Smolík 6, Krmášek 4, Mazourek 3, Seidler 3, Ondráček 2. Fauly: 25. Trestné hody: 31/18. Trojky: 8. Po čtvrtinách: 24:20, 50:33, 72:46.