ZŠ Švermova před branami Finále Jr. NBA

Holky a kluci ze ZŠ Švermova sehráli v úterý konferenční finále Jr. NBA. Soutěž školních týmů po své jarní části dospěla do vyřazovacích bojů a ZŠ Švermova alias Houston Rockets vyrazila do Brandýsa nad Labem bojovat o účast ve velkém Finále. Matematika byla vcelku jednoduchá – 2 vítězství = postup, jakákoliv jiná varianta pak konec nadějí.

O motivaci tak nebyla nouze, a to se ukázalo hned v úvodu prvního utkání s Los Angeles Clipper (ZŠ Vodní, Mohelnice). Od úvodu utkání se hrálo podle našich not a první vítězství, které jsme k postupu potřebovali jsem získali vcelku hladce.

Houston Rockets (ZŠ Švermova)   vs.   LA Clipers (ZŠ Mohelnice)
76    :    20    (31:6)

 V druhém utkání nás čekal Utah Jazz (ZŠ Komenského, Nymburk) a byl to soupeř z trošku jiného těsta. Vstup do utkání nám úplně nevyšel a chvíli trvalo, než jsme zařadili vyšší rychlostní stupeň. Naštěstí nám utkání neproklouzlo mezi prsty takhle z kraje a už v průběhu první čtvrtiny se hra vyrovnala. V druhé čtvrtině jsme to pak byli my, kdo dokázal soupeře dostat pod tlak, a i díky protiútokům i díky důrazu v zakončení. Do druhé půle tak bylo vše otevřené.

První pětka se dokázala poučit z nepovedeného vstupu do utkání a třetí čtvrtinu opravdu odmakala. Oba týmy se střídali ve vedení a kdybychom dokázali využít dobré pozice k zakončení, mohli jsme před závěrečnou částí i vést. Takhle to bylo o dva body pro Utah Jazz (Nymburk), a my jsme museli bojovat o naši účast ve finále. Vydrželi jsem to ještě 3 minuty ve čtvrté čtvrtině, do chvíle, než soupeř zakončil dva protiútoky a navíc přidal velmi těžkou střelu přes obranu. Tyto body a naše ztráty v útoku znamenali zlom v utkání a fakticky ztrátu našich nadějí. I když jsme holky a kluci nepřestali bojovat do jejich hry se vloudila nervozita a křeč a současně bylo vidět, že soupeř je víc a víc v pohodě. Utkání nakonec skončilo 14 ti bodovým vítězství Utahu, ale boj to byl celých 32 minut hry.  

Houston Rockets  (ZŠ Švermova)  vs.   Utah Jazz  (ZŠ Komenského Nymburk)
52     :    38  (20:18)
 

Za ZŠ Švermova nastoupili v průběhu jarní části a podzimního konferenčního finále tito kluci a holky:
Kučková Elen, Mokrá Kateřina, Mokříšová Marie, Rosecká Victorie, Weidemannová Nela, Krejča David, Košťál Lukáš, Kreutzer Jakub, Ležal Adam, Pavlík Jakub, Pešák Matyáš, Polívka Otto, Popela Ondřej, Střecha Tomáš, Šrámek Vojtěch, Weidemann Jiří

Všichni určitě zaslouží pochvalu za to jak reprezentovali svoji školu a klub. I letos se dokázali probojovat mezi 16 nejlepších týmů v republice. Bohužel, na postup do Finále Jr. NBA to ani tentokrát nestačilo.