ZŠ Švermova je blízko postupu do Jr. NBA

ZŠ Švermova je blízko postupu do Jr. NBA

Skvěle se uvedli v první kole Školní Basketbalové Ligy (ŠBL) žáci ze 4., 3. a 2. ročníků ZŠ Švermova spolu se dětmi ze Zámecké školy. Při prvním turnaji v Pardubicích (skupna B) dokázali zvítězit v obou utkáních a jsou velice blízko postupu do podzimní části projektu České Basketbalové Federace - Junior NBA. 

ZŠ Švermova vs.  ZŠ Dubina (Pardubice) 34 : 12 (20:8)
Již po cestě do Pardubic si kluci a holky zvolili svého kapitána pro turnaj Matěje Roseckého, a ten pak v prvním utkání zavelel k velké ofenzivě. Prvních pár vstřelených košů dodalo klukům a holkám sebevědomí a na hřišti pak bojovali o každý míč od začátku až do konce. V utkání jsme ani jednou neprohrávali a i přesto, že měli soupeři z pardubické ZŠ několik větších hráčů, dokázali jsme je přehrávat. 

ZŠ Švermova vs. ZŠ Studánka (Pardubice) 24 : 10 (12:6)
Druhé utkání, proti silnějšímu soupeři, bylo od začátku vyrovnanější. I v tomto utkání jsme ale dokázali vstřelit první dva koše a od úvodu jsme vedli. Soupeř ale dobře bránil a vstřelit koš tak bylo pro naše kluky a holky složitější. Příkladně jsme ale bojovali o každý volný míč. Především David Sláma a Markéta Němcová se neohroženě vrhali do jednoho souboje za druhým a strhli i ostatní. Soupeři jsme se postupně bodově vzdálili a pravidelně jsme střídali všechny hráče a i druhé utkání jsme si užili.  

Náš tým táhly baskeťáci a baskeťačky ze ždárských Vlčat, ale neztratili se ani kluci a holky z basketbalového kroužku 2. a 3. tříd ze ZŠ Švermova. I oni se dokázali do hry nejen zapojit, ale bojovat, bránit a přihrávat svým zkušenějším kamarádům. Společné fandění a radost z vítězství pak stála za to. 

Za naši školu v prvním kole ŠBL nastoupili: Matěj Rosecký (kapitán), David Sláma, Markéta Němcová, Mia Špačková, Sofie Fňukalová, Petr Filipenský, Jiří Krejčí, Adam Blažíček, Marek Cik, Adéla Cuplová, Tomáš Růžička, Otto Polívka, Anežka Šustáčková, Marie Mokříšová a Šimon Socha. 

Příští týden nás čekají další dvě utkání. Pokud dokážeme aspoň v jednom z nich uspět, budeme kvalifikování do podzimní části projektu, kde bychom bojovali jako jeden z 30 týmů Juniorské NBA.... kluci a holky z naší školy k tomu mají dobře nakročeno.    

více si o Jr. NBA i ŠBL můžete přečíst a prohlednout na stránkách projetků:
http://jrnbaleague.cz/ 
https://www.skolnibasketbalovaliga.cz/ 

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.