ZŠ Švermova a Den s Basketbalem

ZŠ Švermova a Den s Basketbalem

Svého prvního turnaje mezi basketbalovými přípravkami se zúčastnili děti z basketbalového kroužku na ZŠ Švermova. V Třebíči si zahráli v rámci turnaje ČBF - Den s Basketbalem. A byla to účast nad míru povedené. Ve svém prvním turnaji dokázali kluci a holky zvítězit ve všech třech utkáních. Ukázali tak, že i když se na kroužku věnují všem různým sportům a aktivitám, mohou díky nabitým dovednostem uspět třeba v basketbalových utkáních přípravek.  

Ani včasné nedělní vstávání nebylo překážkou a 15 dětí z basketbalového kroužku na ZŠ Švermova se vydalo na svůj první basketbalový turnaj do Třebíče. V místní basketbalové hale sehráli kluci a holky tři utkání proti přípravce domácí TJ Třebíč, dále pak proti basketbalovým přípravkám Lions Jindřichův Hradec a SaM Brno. 

Za tým Vlčata ZŠ Švermova v turnaji nastoupili:
Otto Polívka, Matyáš Pešák, Jakub Kreutzer, Jakub Pavlík, Adéla Cuplová, Adam Ležal, Zuzana Marková, Martin Trnka, Šimon Socha, Matěj Vilímek, Vojta Šrámek, Tomáš Růžička, Tomáš Střecha, Jika Hrnčíř, Ondra Popela (jako nejmladší člen týmu) 

TJ Třebíč     vs.     Vlčata ZŠ Švermova   16 : 25   (8:10)

První vítězství a obrovskou porci radosti prožívali všichni hned po prvním utkání. První utkání byl tak trochu krok do neznáma. Na všech bylo vidět obrovské nadšení a zápal pro hru doplněný o neustále povzbuzování svých kamarádů a oslavy každého koše. Těch jsme nakonec nastříleli o dost více než soupeř a tak mohli propuknout velké oslavy našeho prvního basketbalového vítězství. 

Vlčata ZŠ Švermova   vs.    Lions Jindřichův Hradec   26 :  22  (14:12)

Druhé utkání bylo o poznání vyrovnanější. I tak se na hřišti střídali všichni kluci a holky. To bylo v průběhu utkání možná to nejtěžší, najít prostor na hřišti pro každého kdo chtěl hrát. Všichni se totiž předháněli v bojovnosti, dobře bránili a vyráželi do protiútoků. Na střídačce se pak neustále hlásili o své místo na hřišti (o:  Nějaké ty netrefené koše nás nakonec nemuseli tolik mrzet, protože jsme dramatickou koncovku nakonec zvládli a po druhém utkání jsem mohli slavit vítězství. 

Vlčata ZŠ Švermova   vs.    SaM Brno   30 :  24  (12:12)

Asi nejpovedenější utkání bylo to poslední. Holky a kluci už se rozkoukali, zlepšili svoji orientaci na hřišti v útoku i obraně a v některých chvílích dokázali i pěkně spolupracovat. Soupeř měl ve svém týmu dva šikovné kluky, kteří nám dělali "problémy", my jsme ale byli jako tým vyrovnanější i při pravidelném střídání všech dětí. Zaslouženě jsem tak zvítězili i ve třetím utkání, které se rozhodovalo až v poslední minutě. 

Příjemným bonusem byl i úspěch některých kluků a holek v dovednostních soutěžích, které jsou součásti celého Dne s Basketbalem ČBF.  

  1. Adélka Cuplová a Zuzka Marková patřili k nejlepším pěti dvojicím v driblinkové štafetě.
  2. Otta Polívka, Šimon Socha a Tomáš Střecha patřili k nejlepším střelcům ve střelecké soutěži trojic. 
  3. A Matyáš Pešák patřil mezi pět nejhbitějších a nejrychlejších děti v obratnostní dráze. 

Nejdůležitější ale je, že jsme se domů vrátili plni nových zážitků a že jsme si celý den s basketbalem v Třebíči společně užili. 

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.