Zlatá obhajoba? Smích, radost ze hry a skvělá parta. Holky, děkujem! Jste boží!

Rok po fantastickém a hlavně nečekaném triumfu v Ostravě si podmanily  i Plzeň. PARTA VLČIC VYHRÁLA PODRUHÉ ZA SEBOU ZLATÉ MEDAILE NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY!!!

Obhájit triumf přitom bývá mnohem těžší, všechny týmy se chtějí na nejlepší mančaft v zemi vytáhnout a porazit jej. Zároveň najít motivaci do tvrdé práce na trénincích po sotva skončené zlaté sezoně není samozřejmostí. Pro holky ze Žďáru to ale jakoby vůbec neplatilo. Třídenním mistrovstvím mladších minižákyň kategorie U12 prosvištěly naprosto suverénně. Vyrovnané výsledky nečekejte. Vlčata porážela soupeřky minimálně rozdílem 22 bodů!

Skladba WE ARE THE CHAMPIONS proto pozásluze patřila už podruhé minižákyním ze Žďáru nad Sázavou! CELÝ KLUB ZE SRDCE GRATULUJE!

Ohlasy po zlatém turnaji

Trenérka Věra Stočková: „Do Plzně jsem odjížděla bez jakýchkoliv očekávání. Bez nervozity a s chutí si užít basketbalový víkend. Hned od úvodního rozskoku mě holky začaly jen překvapovat. Před finálovým duelem jsem jim jen řekla, že pro mě už vítězky jsou. A zlaté medaile a obhájení titulu bylo jen fantastickým zakončením jejich skvělého výkonu a naší celoroční trenérské práce."

Asistentka trenérky Pavla Blažejovská: „Na MČR jsme odjížděly s obavami, zda obhájíme titul z loňského roku. Příčinou byly dubnové výkony hráček, které neodpovídaly účastnicím MČR. Do toho přišla zranění a nemoci. Ale opak byl nakonec pravdou. Holky předvedly i přes velkou nervozitu skvělý výkon, který vyvolal hned po prvním utkání strach u soupeřek. Všude, kam jsme vešly, jsme cítily obavy i respekt. Bylo to příjemné. Že jsme obhájily titul, je pro mě velká odměna za práci, kterou věnuji basketbalu. A především přesně před 20 lety jsem slavila titul s dcerou Monikou a letos s vnučkou Nikolkou. Děkuji děvčatům za to, že jsem mohla být při tom. Děkuji.“

Asistentka trenérky Lenka Rosecká: „Na MČR jsem se moc těšila, ale měla jsem obavy, zda jsme vůbec připraveny obhájit zlaté medaile. V novém roce jsme se dost potýkaly se zdravotními problémy a na trénincích jsme vůbec nebyly v kompletní sestavě, v níž jsme naštěstí nakonec odcestovaly do Plzně. Musím říct, že mě holky strašně překvapily, s jakou bojovností nastoupily do finálového utkání. Zlaté medaile jsme získaly zaslouženě! Holky bojovaly jako pravá Vlčata!"

Asistentka trenérky Kristýna Lacinová: „Když jsme odjížděly na mistrovství, vůbec jsem nedoufala v nějaký medailový výsledek, proto mě všechny holky moc mile překvapily. Jejich bojovnost a chuť pro hru již od začátku nasvědčovala tomu, že můžeme pomýšlet na krásný výsledek. Všem holkám moc gratuluji a ze srdce jim to přeji."

Kapitánka týmu a členka All stars pětky turnaje Viktorie Rosecká: „Oproti loňskému roku jsme s holkama věděly, co nás čeká a také nám bylo jasné, že nebude vůbec lehké obhájit titul mistryň ČR. Po vítězstvích v základní skupině a postupu do play-off turnaje jsme ve čtvrtfinále narazily na nám dobře známý a nepříjemný tým z Blanska, se kterým jsou vzájemná střetnutí vždy velmi vyrovnaná. Po zasloužené výhře a postupu do semifinále na nás vyšel silný  Benešov, který v utkání šetřil své nejlepší hráčky a cestu do finále a boj o titul nám hodně usnadnil. Ve finále proti HB Basket jsme měly díky kolektivní obraně od začátku navrch a celý zápas jsme byly ve vedení, které jsme větší touhou po výhře udržely až do konce zápasu. Obrovským oceněním pro mě bylo zvolení do nejlepší pětky turnaje. Moc si toho vážím a chtěla bych poděkovat, a zároveň věnovat toto ocenění všem svým spoluhráčkám za skvělé výkony během celého turnaje. Holky jste boží!“

Nejlepší střelkyně turnaje Andrea Jurašek: „Jsem moc ráda, že jsme to zase vyhrály. Celý turnaj jsem si moc užila, moc se mi líbil a naučila jsem se smát ve hře. Ocenění mě vážně moc překvapilo, vůbec jsem to nečekala."

Členka All star pětky turnaje Adéla Vampolová: „Celý turnaj jsme si užily, bylo to dobré dobrodružství. Pořád jsme zažívaly nějakou srandu. Jsme fajn parta. Moc díky pořadatelům, bezva trenérkám a neúnavným rodičům, kteří vytvářeli vlčí kotel."

VÝSLEDKY MČR DÍVEK U12

 Základní skupina:  Vlčata - Hr. Králové 69:32, Vlčata - Plzeň 70:26
 Čtvrtfinále: Vlčata - Blansko 58:36
 Semifinále: Vlčata - Benešov 73:26
 Finále: Vlčata - HB Basket Praha 56:34

 Do All Stars turnaje byly zvoleny: Viktorie Rosecká a Adéla Vampolová
 Nejlepší střelkyně turnaje: Andrea Jurašek

KONEČNÉ POŘADÍ MČR DÍVEK U12

1.  VLČATA ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
2.  HB Basket Praha
3.  USK Praha
4.  BC Benešov
5.  SBŠ Ostrava
6.  BK Lvice Litoměřice
7.  BK Blansko
8.  Sokol Hradec Králové
9.  Basket Slovanka
10. DBaK
11. BK Strakonice
12. TBS Přerov

Finálový zápas proti HB Basket Praha pohledem oficiálního fotografa turnaje

Autor: Jiří Bubák