Ženy zaznamenaly dvě těsné smolné prohry

Ženy: 2. liga žen – 2022/23
Poslední zápasy roku 2022 odehrály žďárské ženy doma proti houževnatým soupeřkám z Kolína a Benešova. Oba týmy jsou v 2. lize nováčky, Benešov je navíc sestupivší z 1. ligy.

BK Vlčice Žďár – BC Kolín 54:62 (27:22)

Vstup do sobotního klání jsme zvládly velmi dobře a po první čtvrtině jsme zaslouženě hájily vedení 11:9, které jsme během prvních minut druhé čtvrtiny navýšily až na 17:11. Posléze jsme protihráčkám daly šanci se dotáhnout především kupou zbytečných ztrát, jakými byly nejčastěji špatné přihrávky nebo ztráty při rozehrávce.
V druhém poločase jsme bohužel hráčkám Kolína dovolily překlopit skóre na jejich stranu. Odešla nám střelba ze střední vzdálenosti i zpod koše, naopak soupeřky trefily tři trojky v rychlém sledu na konci třetí čtvrtiny. To bylo pro nás trochu hřebíčkem do rakve – koncovky nám nesedí a další čtyři trojky v poslední čtvrtině pohřbily naše šance na vítězství.
Nedá se říct, že by toto utkání Kolín vyhrál pouze trojkami, nicméně nedá se upřít, že jim to k závěrečnému úspěchu značně pomohlo. Škoda jen, že jsme ztratily velmi dobře rozehraný zápas poměrně lacinými chybami a nemožností proměnit jasné šance. V obraně jsme byly totiž velmi urputné a o tom svědčí i velmi nízké poločasové skóre.
Body: Kazdová Tereza 12, Jurašek Andrea 11, Pošvicová Monika 10, Stočková Věra 9, Blažejovská Lucie 4, Kopicová Lucie 4, Kuhnová Barbora 4, Kalábová Anna, Kubíková Natálie

BK Vlčice Žďár – BC Benešov 66:75

V neděli nás čekal větší oříšek. Benešov disponuje sice mladší sestavou, ale zato posílenou o hráčky se zkušenostmi z nejvyšší ženské basketbalové soutěže, tedy Chance ŽBL. Navíc loni ještě bojovaly v 1. lize. Nezalekly jsme se však těchto faktů a utkání jsme zahájily opět kvalitně – po první čtvrtině skóre hrálo v náš prospěch už 18:11. Za to vděčíme obrannému, ale především útočnému doskoku, z kterého se nám dařilo úspěšně zakončovat snadné koše.
Na začátku druhé čtvrtiny pak přišla série trojek Benešova a naše nadějné vyhlídky byly podobně jako v sobotu znovu pohřbeny. Nevzdaly jsme se, ale zbytek zápasu už jsme bohužel tahaly za kratší konec provazu. Ani na konci zlepšenou obranou, kterou jsme protihráčkám velké množství situací značně znepříjemnily, se nám nepodařilo už zvrátit výsledek v náš prospěch.
Body: Stočková Věra 15, Pošvicová Monika 13, Kopicová Lucie 10, Blažejovská Lucie 8, Kazdová Tereza 8, Kalábová Anna 4, Kubíková Natálie 4, Kuhnová Barbora 4

Zejména výše zmíněnou urputnou a těsnou osobní obranou na konci nedělního utkání jsme však dokázaly, že i navzdory menšímu tréninkovému vytížení oproti našim soupeřkám dovedeme hrát tvrdě a nedat nikomu nic zadarmo. Rvaly jsme se o každý míč a každý kousek hřiště. To nám sice nepomohlo vyhrát tyto dva zápasy (což je obrovská škoda, protože venku to budeme mít zatraceně těžké), ale pokud podobné úsilí vložíme i do dalších bojů, věříme, že zcela určitě to přinese své ovoce. Nemáme sice tolik nastříleno a naše úspěchy (jak upraveně říkají Fred a George Weasleyovi) nespadají do oblasti Basketbalové Síně slávy, ale i přes dvě těsné prohry všem potvrdíme, že žďárské ženy bojují!