Ženy z dvojičky s Podolím body neberou

Poslední utkání před vánočními svátky a v tomto roce sehrály žďárské ženy proti SK Renocar Podolí, z toho v sobotu na venkovní palubovce a v neděli před domácím publikem.
Ženy: 2. liga žen - 2023/24

SK RENOCAR PODOLÍ - BK VLČICE ŽĎÁR 84:48 (10:16, 37:30, 60:41)
Podolí je mladý a houževnatý tým. Do venkovního zápasu jsme tedy vstoupily s odhodláním a vervou nedat soupeřkám nic zadarmo. Dokázaly jsme se s dosti běhavými protihráčkami vracet do obrany a těžily z toho v útoku. To se však dařilo pouze první čtvrtinu. Poté se začalo všechno sypat, což jen potvrdila útrpnost druhého poločasu. Podolí si s námi dělalo, co se jim zlíbilo, a navíc proměňovalo mnoho střel z trojkového oblouku. Rozhodčí svými přísnými a někdy neférovými výroky nijak nepomáhali. A nám odešla týmová spolupráce a taky střelba, a to nás pohřbilo. 7 daných a 24 obdržených bodů v poslední čtvrtině je dostatečná vizitka, jak děsivé toto utkání bylo.
Body: Pošvicová Monika 10, Ganzwohlová Hana 7, Čechová Eliška 6, Gregarová Kateřina 6, Stočková Věra 6, Kalábová Anna 4, Kuhnová Barbora 4, Blažejovská Lucie 3, Jurašek Andrea 2, Lacinová Kristýna
Fauly: 15:19
Trestné hody: 22/15 - 12/5
Trojky: 9:1

BK VLČICE ŽĎÁR - SK RENOCAR PODOLÍ 59:74 (14:20, 36:37, 48:52)
Pro vstup do nedělního utkání doma bylo důležité na sobotu úplně zapomenout. To se zpočátku dařilo skvěle. Byl to docela jiný zápas. Šla nám velmi dobře střelba ze střední vzdálenosti a prosazovaly jsme se rovněž zpod koše. Tvrdá hra soupeřek nám dávala ale značně zabrat. Někdy až nesportovně faulovaly a často jim to prošlo bez trestu. Do poločasu bylo klání vyrovnané, na čemž měla velkou zásluhu především bojovnost a chuť hrát. Bylo co vracet.
V druhé půli jsme se v prokleté třetí čtvrtině pořád držely. Protihráčky proměnily značné množství trojek podobně jako v sobotu, což jim umožňovalo mít stále nepatrný bodový náskok. My se na každý koš ale neskutečně nadřely. Ke konci nám však jako obvykle došly síly, zmizela výše zmíněná bojovnost a chuť, pryč byla i kolektivní hra a Podolí bylo najednou na koni. O výsledku tak bylo rázem rozhodnuto.
Body: Stočková Věra 22, Kuhnová Barbora 8, Jurašek Andrea 7, Pošvicová Monika 7, Lacinová Kristýna 5, Gregarová Kateřina 3, Kalábová Anna 3, Čechová Eliška 2, Ganzwohlová Hana 2, Blažejovská Lucie
Fauly: 26:14
Trestné hody: 15/13 - 31/21
Trojky: 4:9

A co říct na závěr? Tento víkend raději úplně zapomenout a do nového roku vstoupit jinak. Další zápasy nás čekají doma, ale až:
20. 1. 2024 vs. ŠKO-ENERGO Mladá Boleslav
21. 1. 2024 vs. Loko Trutnov B
Všem přejeme pěkné a klidné prožití vánočních svátků a do nového roku hlavně zdraví a hodně sil. Děkujeme za Vaši podporu v roce 2023!

Autor: Lucie Kopicová

Editor: Tomáš Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil