Ženy - výjezd do Severních Čech a nevydařené třetí čtvrtiny

K prvním utkáním nové sezóny zajížděly žďárské ženy až na sever Čech do Liberce a Jablonce. Oba týmy pro nás byly novými soupeři - Liberec se přemístil ze skupiny A do skupiny B 2. ligy žen a Jablonec, který sestoupil z 1. ligy žen.

Sobotní zápas jsme zahájily v Liberci, kde na nás už zpočátku dýchl studený vzduch v místní hale. Poněkud zaskočené a nervózní, jednak z nového protivníka a jednak z prvního klání nového ročníku, jsme přesto do poločasu držely se soupeřkami krok, a to především díky rychlým nájezdům a útočným doskokům. Krizová pro nás však byla třetí čtvrtina. Nestíhaly jsme se vracet do obrany a dostaly jsme mnoho košů z rychlých protiútoků. Nízká úspěšnost trestných hodů a emoce zbořené rozhodčími, kteří pískali dané situace se značným časovým odstupem, nám v závěru neumožnili vrátit se zpět do zápasu.

TJ Lokomotiva Liberec I - BK Vlčice Žďár
66:55 (31:27)
Body: Pošvicová Monika 19, Stočková Věra 15, Kopicová Lucie 8, Jurašek Andrea 6, Kazdová Tereza 4, Kuhnová Barbora 2, Kubíková Natálie 1, Kalábová Anna, Slámová Natálie

V neděli jsme na palubovce Jablonce očekávaly utkání tzv. „mínus 20 a jedeme domů", ale nic takového se nekonalo. Hrál se dravý a bojovný basketbal, v němž bylo k vidění hodně pohledných kombinací. Taktéž jsme skvěle bránily, vypomáhaly si v obraně a braly na záda. To vše přispělo k našemu tříbodovému vedení v poločase. I zde nás však pohřbila třetí čtvrtina. Nechaly jsme hráčky Jablonce strhnout skóre na svou stranu a neproměnily jsme některé dobré šance. Ale mělo to tak prostě být a odvážíme si tak namísto očekávaných „mínus 20" bezvadných „mínus 6".

Bižuterie Jablonec nad Nisou - BK Vlčice Žďár
54:48 (25:28)
Body: Kubíková Natálie 10, Kopicová Lucie 9, Pošvicová Monika 8, Kuhnová Barbora 8, Stočková Věra 5, Jurašek Andrea 5, Kazdová Tereza 2, Slámová Natálie 1, Kalábová Anna

Za předvedený výkon je třeba pochválit všechny hráčky! Doufejme, že si podobný elán a chuť přeneseme i do dalších zápasů a potvrdíme naši vlčí sílu už za dva týdny 8. 10. v Litomyšli. Držte nám palce!
Trenér: V. Stočková

Autor: T. Vejlupek