Ženy vybojovaly dvakrát důležitá domácí vítězství

Ženy: 2. liga žen - 2021/22

BK Vlčice Žďár – Basket Ostrava 95:28 (40:15)
Pošvicová Monika 20, Stočková Věra 17, Kazdová Tereza 14, Klukanová Kateřina 10, Kubíková Natálie 9, Kuhnová Barbora 8, Kalábová Anna 6, Kopicová Lucie 6, Gregarová Kateřina 5.

Poslední domácí utkání základní části 2. ligy žen sehrály žďárské ženy proti týmům z Ostravy.

V sobotu přijel na naši palubovku papírově nejslabší soupeř – Basket Ostrava. Podobně jako ve venkovním klání, v němž jsme zvítězily rozdílem 51 bodů, se od začátku zápas pro nás vyvíjel velmi příznivě. Protihráčky jsme rozhodně nepodcenily, ačkoliv jich dorazilo pouze sedm. Míč krásně putoval v útoku z ruky do ruky a zaslouženě jsme po první čtvrtině vedly už 22:10. Dále jsme rozdíl více a více navyšovaly. Na tom všem se podílela samozřejmě i poctivá obrana, ze které úspěch v útoku vychází. K vidění bylo hned několik pohledných akcí a také využitých rychlých protiútoků. Soupeřkám se nedá upřít bojovnost, ale v utkání jsme jasně dominovaly my. Rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší, kdybychom proměnily všechny jasné šance, ale někdy míč nepropadne obroučkou, navzdory tomu, že jste pro to udělali maximum.

Toto vítězství bylo tak trochu „povinné“ a mohly jsme se tak poté plně soustředit na nedělní zápas.

BK Vlčice Žďár – SBŠ Ostrava B 64:49 (30:23)
Kuhnová Barbora 21, Stočková Věra 12, Pošvicová Monika 9, Kazdová Tereza 8, Kopicová Lucie 7, Gregarová Kateřina 4, Kalábová Anna 2, Kubíková Natálie 1, Klukanová Kateřina.p

Už z již sehraného utkání v hale SBŠ Ostravy B bylo zřejmé, že se nebude jednat o snadnou záležitost, porazit tento tým. Nastoupily jsme do něj však s obrovskou vervou a chutí bojovat o každý balon. To byl základní kámen úspěchu.

Po prvních pěti minutách jsme vedly 8:0, ostravské hráčky se na nás ale postupně dotáhly. K tomu jim dopomohla především zónová obrana, kterou na nás nasadily a kterou střídavě měnily s obranou osobní. V útoku jsme ale výbornou spoluprací dostávaly míče na volné hráčky pod košem, jež přispěly body i proměněnými trestnými hody. Rovněž jsme se prosazovaly při střelbě ze střední vzdálenosti. V poločase byl náš náskok sedmibodový.

Po poločasové pauze pokračovala důsledná obrana, kdy jsme svědomitě přebíraly a navzájem si vypomáhaly. O definitivním vítězství rozhodla poslední čtvrtina, kterou jsme ovládly 16:6. Po celý zápas jsme však protihráčkám nedaly nic zadarmo. Bez úspěšných košů se vyhrávat nedá, ale v tomto klání byla hnací silou právě výše zmíněná obrana, za níž je třeba pochválit všechny hráčky.r

Zaslouženě jsme získaly dvě důležitá domácí vítězství a momentálně vedeme tabulku skupiny B 2. ligy žen. (To je ovšem třeba brát s určitou rezervou, jelikož nemají všechny týmy odehraný stejný počet utkání – v čele tak pravděpodobně nezůstaneme, ale i přesto je to velmi pozitivní fakt! :)).