Ženy vstoupily do nové sezóny

Do nové sezóny žďárské ženy nastoupily v proměněné a omlazené sestavě, a to nejprve ve čtvrtek ve sváteční den, kdy doma odehrály 1. kolo Českého poháru proti Olomouci. Navázaly na to nedělním utkáním v Mladé Boleslavi.

Ženy: Český pohár, 1. kolo
BK VLČICE ŽĎÁR - SK UP OLOMOUC 61:81 (15:19, 30:35, 43:59)
Ve čtvrtek na naši palubovku zavítal tým z Olomouce, sestavený z prvoligových a některých extraligových hráček. Proti nim nastoupily již kované ženy, které doplnila navrátivší Zuzka, a také některé juniorky, jež nově v letošní sezóně náš tým posílí. Konkrétně jde o Kiki a Haničku.
Nečekal se od nás žádný zázrak, přesto jsme soupeřky poněkud zaskočily. Dařila se nám střelba ze střední vzdálenosti a i pod košem jsme byly schopné konkurence, navzdory tomu, že výšková převaha protihráček byla naprosto znatelná. Díky tomu jsme s Olomoucí do poločasu držely krok. 
V druhé půli jsme odešly fyzicky, došlo k několika nepříjemným zraněním, a také se vytratila kolektivní hra. Soupeřky zužitkovaly své zkušenosti a navýšily svůj náskok na konečných 20 bodů.
I přesto, že v Českém poháru končíme, nemáme se vůbec za co stydět - naopak. Náš výkon byl bojovný a statečný.
Body: Máchová Zuzana 22, Lacinová Kristýna 11, Kazdová Tereza 10, Kopicová Lucie 9, Stočková Věra 5, Gregarová Kateřina 2, Ganzwohlová Hana 2, Pošvicová Monika
Fauly: 20:17
Trestné hody: 22/14 – 22/14
Trojky: 7:9

Ženy: 2. liga žen - 2023/24
ŠKO-ENERGO MLADÁ BOLESLAV - BK VLČICE ŽĎÁR 73:62 (22:9, 37:26, 62:48)
Nedělní zápas se odehrál v Mladé Boleslavi, kam jsme odcestovaly bez některých zraněných žen, zato sestavu doplnily Barča a Anička a taky juniorka Eliška. 
Od prvních minut bylo opět patrné, že protihráčky mají pod košem navrch. Hezky se hledaly přihrávkami a dávaly nám z toho snadné koše. Oproti čtvrtku jsme se nyní nebyly schopné trefit ze střední a delší vzdálenosti, ale vše jsme kompenzovaly dobrou a těsnou obranou, vzájemně jsme si na vysoké hráčky vypomáhaly a v útoku se nebály nájezdů a chodily doskakovat, kde jsme sebraly řadu útočných doskoků. Podařilo se nám taky úspěšně zakončit pár rychlých protiútoků. 
Občas jsme však zbrkle ztratily balon nebo se nevrátily včas do obrany, a tak umožnily soupeřkám stále udržovat náskok zhruba 10 bodů. A bohužel i rozhodčí některými výroky férovost utkání moc nepodpořili. 
Body: Lacinová Kristýna 15, Čechová Eliška 14, Kopicová Lucie 13, Kazdová Tereza 11, Blažejovská Lucie 4, Ganzwohlová Hana 3, Kalábová Anna 2, Kuhnová Barbora
Fauly: 16:14
Trestné hody: 12/8 - 23/15
Trojky: 7:3

Rozhodně ale nevěšíme hlavu. Naše “mládí vpřed” se s prvními zápasy za ženy popralo velmi statečně a za to jim přísluší pochvala. A pochvala samozřejmě míří i ke kovaným ženám. Není nikterak snadné skloubit všechny pracovní, studijní a rodinné povinnosti, které máme, a tak je třeba k žďárským ženám i přistupovat. 
A že činíme vše, co je v našich silách, se můžete přijít podívat na následující domácí utkání:
14.10. v 17:15 vs. Basket Poděbrady
15.10. v 11:00 vs. BK Brandýs nad Labem
Sobotní odložené klání v Trutnově se bude ještě dohrávat v budoucnu po dohodě se soupeřkam
i.

Autor: Lucie Kopicová

Editor: Tomáš Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil