Ženy - vítězné derby v Litomyšli

První ze zápasů tradičních "dvojiček" odehrály žďárské ženy netradičně již ve 3. kole 2. ligy. Soupeřkami byly klasicky hráčky Litomyšle, s nimiž se naše utkání dá označit za derby.

Náš vstup do zápasu byl opatrný a úměrný tomu, co se vždy děje při kláních s Litomyšlí - pár nepřesných a neúspěšných jasných šancí a typické rozhození emocí z posuzování faulů rozhodčími nás ale pronásledovalo od začátku do konce. V poločase však skóre mluvilo lehce v náš prospěch, protože jsme ve druhé čtvrtině zabraly a vyhrály ji poměrem 23:14 - to hlavně díky kvalitním kombinacím v útoku, kde jsme si přihrávaly do vybojovaných pozic a na hřišti se viděly, a poctivé obraně, kde jsme skvěle přebíraly a vypomáhaly si navzájem.
Z úspěchu ve druhé čtvrtině jsme těžily po zbytek utkání a dost možná byla tato čtvrtina rozhodující. Ve druhé půli se na nás soupeřky dotáhly a držely s námi krok především značným počtem úspěšných tříbodových pokusů.
V závěru jsme využily toho, že nám k dobru zbývaly tři volné fauly do pěti možných za čtvrtinu, a že jsme udržely nervy na uzdě. Můžeme se tak radovat z prvního vítězství, které je nepochybně zasloužené a o to cennější, že právě proti Litomyšli.