Ženy v Českém poháru vybojovaly porážku

Ženy: Český pohár žen – 28. ročník – 2. kolo

BK Vlčice Žďár – BK Havířov   59:89 (26:45)

Kvůli malé účasti v 1. kole 28. ročníku Českého poháru žen odehrály žďárské ženy až 2. kolo této soutěže. Představily se doma proti klasickému soupeři z Havířova, s nímž se utkávají v druhém kole Poháru pravidelně už třetím rokem.
Ačkoli přijely havířovské ženy do Žďáru 4. 11. k pátečnímu utkání v poměrně omlazené sestavě, nezapřelo se, že jde o hráčky, které jsou znatelně o třídu výš. Přirozeně – častěji trénují, mají nastříleno a zaslouženě hájí 7. místo v 1. lize žen. Už od prvních minut mohla však hala 2. ZŠ, doslova nabitá a napěchovaná diváky, sledovat bojovný a běhavý basketbal. I když mohly mít protihráčky pocit, že nás jednoznačně přejedou, nebylo tomu tak. Nebýt jejich třech úspěšných tříbodových pokusů, první čtvrtinu bychom i vyhrály.
Poločasové skóre jednoznačně ukazovalo na jasný průběh zápasu. Ve třetí čtvrtině jsme však postupně začaly ztrátu stahovat a nejblíže jsme se dotáhly na rozdíl 11 bodů. To se může jevit jako dost, ale pokud vezmeme v potaz basketbalovou kvalitu a zkušenost soupeřek, které jasně svědčily proti nám, je to v dané situaci náš chvályhodný úspěch!
Ve zbytku utkání Havířov potvrdil svůj papírový předpoklad pro vítězství. Výsledný rozdíl třiceti bodů je značný, ale příliš neodpovídá průběhu zápasu, jak už bylo naznačeno výše. Rovněž se jedná o nejlepší výsledek našich dosavadních klání proti Havířovu v rámci Českého poháru žen. V roce 2019 jsme prohrály o 56 bodů a v roce 2021 o 44 bodů, takže letošní prohra a konec v této zvlášť vyhrazené soutěži je pro nás vlastně malou výhrou. A to hlavně díky tomu, že jsme soustředěně bránily, skvěle braly na záda (samozřejmě všechny, ale speciální pochvalu zaslouží Anička!), v útoku se nezalekly a nebály se zužitkovat to, co za celé roky umíme, i proti zřetelné převaze.

Body: Pošvicová Monika 14, Stočková Věra 14, Kazdová Tereza 12, Jurašek Andrea 8, Kopicová Lucie 6, Blažejovská Lucie 3, Kubíková Natálie 2, Kalábová Anna, Kuhnová Barbora, Jonášová Adéla
Pokud nedojde k přeložení na pátek v magické datum 11. 11., čeká nás následující utkání opět v rámci 2. ligy v neděli 13. 11. na palubovce Basketu Ostrava. Fanděte nám na dálku!

Trenérka: V. Stočková

Autor: L. Kopicová

Editor: Tomáš Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil