Ženy v 2. lize zatím neúspěšně

Ženy: 2. liga žen – 2020/21

ADFORS Basket SECCON Litomyšl – BK Vlčice Žďár 61:50 (31:16)
Pošvicová Monika 16, Kazdová Tereza 13, Junová Eliška 6, Kuhnová Barbora 6, Kašparová Zuzana 5, Kalábová Anna 4, Stočková Věra.

V Českém poháru se žďárským ženám vydařily oba zápasy prvních dvou kol, v 2. lize jsou bohužel zatím bez výhry. Tentokrát zajížděly k sobotnímu utkání do Litomyšli.

Začátek zápasu nevyšel podle našich představ. Dobře vypracované volné střely jsme nedokázaly proměňovat. Soupeřky však nemíjely. Hned v první čtvrtině nám nastřílely 4 trojky (z celkových 11) a výsledek první čtvrtiny byl pro nás smutný - 5:19. Druhá čtvrtina už byla o poznání lepší a vyrovnanější, rozdíl ve skóre však stále patrný.

Do druhé poloviny zápasu jsme vstoupily s tím, že Litomyšli nenecháme nic zadarmo. Naše nasazení bylo již od prvních minut znát. Dokázaly jsme lépe spolupracovat pod košem, kde nás protihráčky faulovaly a my získávaly body ze šestek. Díky výborné obraně celý druhý poločas a 3 úspěšným tříbodovým pokusům v poslední čtvrtině se nám podařilo snížit na rozdíl 9 bodů, ale na větší dramatizaci konce utkání už nezbyl čas.

Přičítáme si sice třetí prohru v lize, ale víme, že na Litomyšl máme. Pokud počítáme zápas z ČP, zápasovou bilanci máme vyrovnanou, a to jsme pokaždé hrály venku. Příští zápasy nás čekají doma, proti Ostravě a Příboru, kde budeme moci konečně zužitkovat výhodu domácího prostředí. Věříme, že budeme už v plném počtu, a ačkoli nás kvůli nepříznivé koronavirové situaci nebudete moct přijít podpořit, fanděte nám alespoň na dálku!