Ženy uspěly v Nymburce, bohužel ne v Poděbradech

Ženy: 2. liga žen - 2021/22

Basketball Nymburk - BK Vlčice Žďár 44:48 (24:25)
Pošvicová Monika 12, Kubíková Natálie 10, Gregarová Kateřina 8, Kazdová Tereza 7, Jurašek Andrea 5, Kuhnová Barbora 2, Suchá Žaneta 2, Kalábová Anna 2, Stočková Věra, Kopicová Lucie, Klukanová Kateřina.

Čtvrtý víkend v novém roce 2022 absolvovaly žďárské ženy výjezd do Nymburka a Poděbrad. Uspěly však pouze v sobotu na nymburské palubovce. Doma proti Nymburku ženy v říjnu předvedly více než chvályhodný výkon, ve venkovním prostředí se však dalo očekávat, že utkání bude vyrovnané. To se také potvrdilo a mohli se o tom přesvědčit i naši fanoušci, kteří tento zápas sledovali v přenosu na Tvcom.cz. První poločas nabídnul basketbal s kupou šancí, nicméně se nám nedařilo jasné koše proměňovat. Měly jsme nad soupeřkami lehce navrch, jelikož nás do zápasu nastoupil plný počet jedenácti hráček, ale mnoho pokusů a střel končilo bohužel mimo obroučku. Proto jsme také v závěru prvního poločasu vedly jen o jediný bod. Ve třetí čtvrtině se nám povedlo Nymburku odskočit o devět bodů, a to především dobrou spoluprácí v útoku a nebojácností při útočném i obranném doskoku. Poslední čtvrtina byla námi v závěru ještě zdramatizována, kdy se na nás protihráčky dotáhly na rozdíl pouhých dvou bodů, ale nakonec jsme vítězství udržely na naší straně.

Basket Poděbrady - BK Vlčice Žďár 64:55 (28:30)
Stočková Věra 11, Pošvicová Monika 9, Kopicová Lucie 8, Kuhnová Barbora 8, Gregarová Kateřina 8, Suchá Žaneta 4, Kubíková Natálie 3, Kazdová Tereza 2, Kalábová Anna 2, Jurašek Andrea, Klukanová Kateřina.

V nově přestavěné hale v Poděbradech ženy bojovaly od začátku, seč jim síly stačily. V prvním poločase jsme zaslouženě vedly. Nebály jsme se najíždět, v útoku jsme si vypracovávaly příležitosti k hezkým střelám, které jsme úspěšně zakončovaly, a v obraně jsme si zvládaly vzájemně vypomáhat. Ve velmi vypjatém utkání jsme držely se soupeřkami krok až do čtvrté čtvrtiny. Ačkoliv Poděbrady nebyly vyloženě lepším týmem, byly domácím týmem a rozhodčí svým soudem přispěli k nabídce mnoha trestných hodů na jejich stranu. O tom všem svědčí i značný celkový nepoměr v počtu faulů - 14:24 (Poděbrady - Žďár). Tuto, leč pro nás velmi nespravedlivou, nabídku Poděbrady samozřejmě využily a díky úspěšným trojkovým pokusům a našemu polevení v obraně navýšily svůj náskok a zvítězily.