Ženy půl na půl

BK Vlčice Žďár - Basket Poděbrady 46:49 (27:26)
Stočková Věra 12, Kopicová Lucie 8, Gregarová Kateřina 8, Kubíková Natálie 6, Suchá Žaneta 4, Kazdová Tereza 3, Klukanová Kateřina 3, Pošvicová Monika 2, Jurašek Andrea.

Další část 2. ligy žen odehrály žďárské ženy opět v domácím prostředí. Minulou sobotu nás čekal tým z Poděbrad. Již od začátku bylo jasné, že nepůjde o nijak lehké utkání. Během první čtvrtiny jsme si vytvořily náskok 15:9, o poločase bylo skóre rázem vyrovnané. Vstup do druhé poloviny jsme měly lepší, proměňovaly jsme střely z dálky a dobře bránily. V poslední čtvrtině bohužel nastal zlom, který jsme nebyly schopné zvrátit. Každý souboj na hřišti nás stál poměrně dost sil, které nám nakonec chyběly. Ačkoli jsme si velmi dobře vypomáhaly v obraně a dobře braly na záda, protihráčky úspěšně zakončovaly nájezdy a skórovaly z trestných hodů.
Prohra o pouhé 3 body zamrzí, nicméně se musíme poučit z chyb, které jsme v tomto zápase učinily.

BK Vlčice Žďár - Basketball Nymburk 73:46 (30:23)
Kazdová Tereza 13, Klukanová Kateřina 11, Stočková Věra 11, Jurašek Andrea 11, Kopicová Lucie 8, Pošvicová Monika 5, Kubíková Natálie 5, Gregarová Kateřina 5, Suchá Žaneta 4.

Napravit těsnou sobotní prohru jsme mohly záhy hned v neděli proti Nymburku. I zde jsme očekávaly náročné utkání. Soupeřky byly vyšší a zkušenější. Toho jsme se ale nezalekly. První čtvrtina byla ještě vyrovnaná (12:12). Opět jsme velmi dobře bránily, což platilo zatím pro každý náš odehraný zápas. V případě, že soupeřky najíždí dovnitř do bedny, si dovedeme vypomoci a zablokovat protihráčku tak, že ztratí balón. V poločase už jsme měly mírný náskok, avšak nebylo o ničem rozhodnuto.
Třetí čtvrtina by se dala nazvat čtvrtinou snů, jenž rozhodla celé klání. Štěstí stálo na naší straně. Ať už měla balon jakákoli z nás, vždy jsme udělaly správnou věc. Dařilo se nám proměňovat snad každý nájezd a každou střelu, a to včetně těch tříbodových, kterých padlo celkem 10! Běhaly jsme do rychlých protiútoků, zvládaly se vracet do obrany a donutily Nymburk ke zbytečným ztrátám. Snad už lze jen dodat, že třetí část jsme vyhrály 25:6 a rázem jsme namísto o sedm vedly už o 26 bodů. Ve čtvrté čtvrtce jsme nechaly soupeřky ještě mírně nadechnout, ale o výsledku bylo jasno. Těšit nás může to, že si každá z nás dala koš, ale ještě víc náš týmový výkon.

Další utkání nás čekají 23. a 24. října na palubovkách SBŠ Ostravy B a Basketu Ostrava, tak nám držte palce!