Ženy proti Olomouci: drama až do vítězného konce

Ženy: 2. liga žen - 2021/22

BK Vlčice Žďár - SK UP Olomouc 74:69 (31:30)
Stočková Věra 15, Pošvicová Monika 13, Kuhnová Barbora 12, Jurašek Andrea 10, Kubíková Natálie 6, Kalábová Anna 6, Suchá Žaneta 4, Klukanová Kateřina 3, Kazdová Tereza 3, Kopicová Lucie 2.

Slušné drama nabídlo utkání 9. kola 2. ligy žen, které se předehrávalo už v pátek 12. 11. Domácí Vlčice přivítaly Olomouc, u níž bylo jasné, že nepůjde o nikterak jednoduchého soupeře. První čtvrtina ukázala rychlý a tvrdý basketbal na obou stranách. Daly jsme protihráčkám možnost proměnit hned tři trojky a několik střel z dálky za dva body, tudíž bylo na místě přitlačit s osobní obranou. V útoku jsme úspěšně zakončovaly po dobré práci pod košem a skóre tak bylo vyrovnané - 18:20.
Do poločasu jsme pokračovaly v poctivé obraně. Určité rezervy jsme měly při braní na záda, ale o to víc jsme bojovaly při ohrožování olomouckého koše a k vidění bylo hned několik zvládnutých rychlých protiútoků. Olomouc byla sice pozadu jen o jediný bod, nicméně jsme od této doby v zápase vedly. Jak už ukázala některá předchozí klání s ostatními týmy ze skupiny B druhé ligy žen, třetí čtvrtiny jsou pro nás rozhodující. Tuto s Olomoucí jsme vyhrály desetibodovým rozdílem a na jejím konci vedly o 11 bodů. Proměňovaly jsme šance a soupeřkám nedaly nic zadarmo.
Poslední část utkání přinesla ještě poměrně dramatickou koncovku. Minutu před koncem protihráčky opět trefily několik trojek a dotáhly se na rozdíl pouhých tří bodů. V naprostém závěru jsme ale naše vedení udržely a připisujeme si tak velmi důležitou výhru.
Co je třeba podotknout k následujícím zápasům? Nepřestat bojovat, nevzdávat to, když se nedaří, a nenechat si zbytečnými chybami utéct skvěle rozehrané utkání. A také dávat více šestek - chápu, že je třeba přispět na závěrečný večírek :) ale jenom 13 úspěšných šestek z celkových 32 je poněkud málo.

Samozřejmě je ale opět na místě vyzdvihnout naši houževnatost, vypomáhání si v obraně a spolupráci v útoku!

Druhé klání tohoto víkendu se kvůli karanténě hráček Krnova neuskutečnilo a bude dohráváno pravděpodobně začátkem prosince. Ve sváteční středu 17. 11. v 16:00 nás ale čeká 2. kolo Renomia Českého poháru proti prvoligovému Havířovu. Jste srdečně zváni!