Ženy – poslední zápas základní části proti Krnovu důstojně

Ženy: 2. liga žen – 2021/22

TJ Loko Krnov – BK Vlčice Žďár 81:51 (54:23)
Kopicová Lucie 14, Stočková Věra 12, Jurašek Andrea 10, Kuhnová Barbora 6, Kubíková Natálie 5, Kalábová Anna 2, Suchá Žaneta 2, Klukanová Kateřina.

Přeložené utkání z minulého víkendu se odehrálo v pátek 4. 3. v krnovské hale a bylo pro žďárské ženy posledním utkáním základní části.

Prvních pár minut jsme byly schopné s Krnovem trochu držet krok. Ještě polovinu první čtvrtiny jsme prohrávaly pouze 12:7, bohužel poté se jasně ukázalo, proč Krnov hned za Poděbrady vévodí celé skupině B 2. ligy žen. Disponují velmi dobrou úspěšností střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti, protihráčky se takřka neminuly a sázely nám jeden koš za druhým. Rovněž jsme se s nimi nestíhaly vracet do rychlých protiútoků, a to Krnov samozřejmě trestal.
V poločase jsme tak ztrácely na soupeřky děsivých 31 bodů. Bylo rozhodnuto. Nicméně je ale třeba vyzdvihnout i naše kvality, protože rozhodně nebylo všechno jen špatně. V druhé polovině zápasu jsme sehrály důstojnější a vyrovnanou partii. Nebály jsme se odvážně najíždět, dobře jsme spolupracovaly pod košem a získaly jsme mnoho útočných doskoků. Zlepšila se i naše obrana a rozhodně můžeme říct, že jsme to Krnovu minimálně aspoň poněkud znepříjemnily.
Už před odjezdem do Krnova bylo zřejmé, že pro výhru zřejmě nejedeme, ale bojovaly jsme statečně a nenechaly jsme se zlomit tím, že se nám absolutně nedařila střelba z dálky. Statistiky na první pohled vypadají relativně vyrovnaně (Krnov – Žďár: střelba z pole – 27:22, trojky 7:0, šestky 6:7, fauly 19:14), pokud pomineme trojky, kde jsme jich obdržely sedm a samy netrefily ani jedinou. Nedá se říct, že bychom prohrály jen na trojkách, jelikož nás Krnov přehrával i v jiných situacích, ale sehrálo to svoji roli.

Ještě tento víkend sehrají ostatní týmy svá poslední utkání a následně bude rozlosováno play-off, do kterého bychom se měly dostat. Zatím ale nevíme, s kým se v dalších vyřazovacích bojích utkáme. Zcela určitě se ale o každý koš pořádně popereme!