Ženy nezvládly poslední čtvrtiny

Ženy: 2. liga žen - 2022/23
Úvodní basketbalová představení nového roku zahájily žďárské ženy před domácím publikem proti Jablonci a Liberci.

BK VLČICE ŽĎÁR - BIŽUTERIE JABLONEC NAD NISOU 57:67 (34:32)
V sobotu jsme se střetly s loni ještě prvoligovým Jabloncem. Na jejich palubovce nám uštědřily porážku o pouhých 6 bodů, bylo tedy co oplácet. Do utkání jsme vstoupily velmi solidně - dařilo se nám bránit daleko vyšší soupeřky v podkošovém prostoru a neumožňovat jim tak snadné skórování. O tom svědčí fakt, že v poločase jsme byly o dva body v plusu. 
Začátek třetí čtvrtiny byl výtečný a v rychlém sledu se nám podařilo utrhnout se až na téměř neuvěřitelný rozdíl 15 bodů! V závěrečné čtvrtině však jako by se nám jablonecký koš naprosto uzavřel. Nebyly jsme schopné se trefit, oproti tomu protihráčky proměnily kromě vypracovaných pozic i pár neskutečných "haluzí". Plyne z toho konečná prohra o deset bodů, jíž příliš neodpovídá průběh celého zápasu.
Body: Nerudová Simona 11, Pošvicová Monika 9, Jurašek Andrea 9, Stočková Věra 7, Kubíková Natálie 6, Kazdová Tereza 6, Blažejovská Lucie 4, Kalábová Anna 3, Kopicová Lucie 2, Kuhnová Barbora

BK VLČICE ŽĎÁR - TJ LOKOMOTIVA LIBEREC I 51:64 (27:27)
Nedělní klání se neslo v podobném duchu. Nejdříve jsme se musely na Liberec trochu dotahovat, ve druhé čtvrtce jsme však zlepšenou hrou zabraly a poločas byl tak naprosto vyrovnaný. I zde náš výkon ale pohřbila poslední čtvrtina. Přestaly jsme proměňovat a koš byl zase jako zakletý. Nakonec je z toho porážka o 13 bodů.
Body: Pošvicová Monika 11, Kuhnová Barbora 7, Stočková Věra 6, Jurašek Andrea 6, Blažejovská Lucie 6, Kazdová Tereza 5, Kubíková Natálie 4, Nerudová Simona 4, Kalábová Anna 2

Dá se říct, že je to takové naše celosezónní trápení, kdy máme utkání dobře rozehrané, téměř celou dobu předvádíme velmi solidní výkon, z něhož těží i oči diváků, ale posléze v určitém bodě, jako kdyby nás něco zlomilo, a nejsme schopné se vrátit zpátky. Což je hrozná škoda, ale věříme, že šanci na reparát v podobě výhry ještě dokážeme v budoucích zápasech využít.
Tento reparát nás čeká už následující neděli doma proti Litomyšli:
22. 1. v 10:45 vs. ADFORS Basket NFMP Litomyšl 
Doražte fandit!

Trenérka: Věra Stočková

Autor: Lucie Kopicová

Editor: Tomáš Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil