Ženy: Český pohár žen - 26. ročník

Ženy: Český pohár žen - 26. ročník

ADFORS Basket SECCON Litomyšl - BK Vlčice Žďár 76:77 (33:29)

Úplně první utkání nové sezóny 2020/21 sehrály žďárské ženy v rámci 1. kola Českého poháru na palubovce Litomyšle. Oba celky se znají z 2. ligy žen a jejich vzájemné zápasy byly vždy vyrovnané. Jinak tomu nebylo ani tentokrát.

V prvním poločase bylo skóre nepatrně ve prospěch domácího družstva. Litomyšli se dařilo proměňovat mnoho střel z tříbodové vzdálenosti. Chybovaly jsme v útoku, kde jsme do koše nedotáhly některé akce, ale držely jsme se soupeřkami krok díky dobré obraně, kde jsme správně řešily clonění přebíráním.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu. Litomyšl sice přešla na Žďárem celkově velmi neoblíbenou zónovou obranu, nicméně se nám podařilo přetáhnout vedení na naši stranu. Úspěšné nájezdy i zlepšená střelba, obohacené o dobrou vzájemnou spolupráci, nám dodala sílu. Do poslední minuty zápasu jsme šly s čtyřbodovým vedením, které se sice soupeřkám v poměrně dramatickém závěru povedlo trojkou stáhnout, ale po Aniččiných úspěšných dvou posledních šestkách ani závěrečný proměněný nájezd hráčkám Litomyšle nestačil. Díky bezvadnému kolektivnímu výkonu a chuti si zápas užít jsme si tak odvezly těsné jednobodové vítězství. 

Druhé kolo Českého poháru nás čeká 28. 9. doma proti Bruntálu.

Body:
Pošvicová Monika 15, Kopicová Lucie 13, Kazdová Tereza 13, Blažejovská Lucie 12, Stočková Věra 10, Kalábová Anna 6, Kuhnová Barbora 6, Junová Eliška 2.

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.