Ženy bohužel vezou dvě prohry

V deštivý víkend, během něhož Vysočina žije Mistrovstvím světa v biatlonu, zajížděly žďárské ženy k utkáním do Brandýsa nad Labem a Poděbrad.
Ženy: 2. liga žen 2023/24

BK BRANDÝS NAD LABEM - BK VLČICE ŽĎÁR 70:53 (16:8, 32:15, 46:37)
Do zápasu jsme vstoupily poněkud nervózně a lehce divoce. Soupeřky celé klání těžily ze své výškové i váhové převahy, takže trestaly naši nerozvážnost v útoku obrannými doskoky a následně bodovaly z rychlých protiútoků. Rozhodčí navíc nenastavili příliš dobrou hranici pro posuzování jednotlivých zákroků na obou stranách, a o to hůř se pak drží nervy na uzdě, zvlášť pokud máme zrovna úspěšnou sérii.
Skóre v poločase ukazuje, že je náskok protihráček téměř nezvratitelný, ve třetí čtvrtině jsme však zabraly a dotáhly se až na -6 bodů! Trefily jsme se konečně i z dálky a za řadu brandýských faulů jsme se odměnily proměněnými šestkami. To jsme podpořily zvýšeným tlakem v obraně a Brandýs také pocítil, že to není jen tak.
Naše problémy s fauly nás však v poslední čtvrtce dostihly. Dohrávaly jsme v pěti bez možnosti střídání a sečetly se tak chybějící fyzické síly. Nastřádané emoce z leckdy poněkud arogantního přístupu jednoho z rozhodčích pak v závěru nepřinesly už nic, co by pomohlo zápas zvrátit, a o výsledku bylo rozhodnuto, byť ve druhé čtvrtině došlo k chybnému součtu Ájiny trojky, která byla započítána pouze za dva body, a spornému neuznání jednoho závěrečného koše s klaksonem. Bez chybného součtu je na našem kontě tak 54 bodů a nikoli 53, jak uvádí zápis.

Body: Jurašek Andrea 16, Stočková Věra 8, Kazdová Tereza 8, Kuhnová Barbora 6, Kopicová Lucie 4, Kalábová Anna 4, Pošvicová Monika 4, Ganzwohlová Hana 4
Fauly: 19:25
Trestné hody: 21/16 - 25/19
Trojky: 4:3

BASKET PODĚBRADY - BK VLČICE ŽĎÁR 64:46 (15:8, 28:17, 48:36)
V neděli na palubovce Poděbrad se hrstce našich diváků, která nás statečně doprovázela i v sobotu, naskytl pohled na mnohem bojovnější utkání.
Začátek jsme si nechaly utéct šňůrou 8:0, brzy jsme se ale probudily a na protihráčky se dotáhly. V útoku jsme mnohem méně zmatkovaly než v sobotu. Ve druhé čtvrtině jsme téměř veškeré body vytěžily z trestných hodů, protože jsme se nebály najíždět dovnitř vymezeného území. Úspěšné trojkové střely soupeřek po jejich vypracovaném pohybu míče nám však neumožnily smazat manko z úvodních minut.
Ve třetí čtvrtině jsme se zvedly a odehrály velmi dobrou minutáž. Získávaly jsme balony v obraně a pak v útoku trestaly nepozornost hráček Poděbrad. V závěru této části se nám podařilo trefit tři trojky a to bylo značnou vzpruhou. Během poslední čtvrtiny se ale projevila větší dravost protihráček a svůj náskok už nepustily.
Přestože několik poděbradských hráček pravidelně nastupuje v ŽBL, nejvyšší basketbalové ženské soutěži, dokázaly jsme s nimi v řadě herních činností držet krok. Co se obrany a útočných kombinací týče, byly jsme jim odvážnou konkurencí. Zároveň jsme se statečně vyrovnávaly s jejich vytaženou obranou. Věc, která ale na naší straně chyběla, byla nízká úspěšnost střelby a neproměňování jednoduchých šancí v kombinaci se ztrátami z nepřesných přihrávek. To nás nakonec stálo celkový výsledek. Ten vypadá sice jednoznačně, nicméně například třetí čtvrtina byla naprosto vyrovnanou částí zápasu.

Body: Kopicová Lucie 10, Jurašek Andrea 10, Gregarová Kateřina 8, Kazdová Tereza 8, Pošvicová Monika 4, Kalábová Anna 2, Stočková Věra 2, Ganzwohlová Hana 2, Kuhnová Barbora
Fauly: 17:18
Trestné hody: 22/14 - 14/11
Trojky: 8:3

Do konce základní části nám ještě zbývají tři utkání. Nejbližší z nich nás čeká doma už za 14 dní a bude to zároveň poslední domácí klání: