Ženy berou zasloužené první vítězství

Uplynulý hrací víkend absolvovaly žďárské ženy venkovní zápasy na palubovkách Kolína a do 2. ligy žen nově příchozího Pelhřimova.
Ženy: 2. liga žen - 2023/24

BC KOLÍN - BK VLČICE ŽĎÁR 50:47 (17:13, 27:20, 39:31)
Sobotu jsme zahájily již v dopoledních hodinách v Kolíně, kam nás odcestovalo z důvodu nemocí a absencí pouze sedm. Vstup do utkání byl poměrně nervózní a opatrný z obou stran, z čehož plynulo především neproměňování střel z delší vzdálenosti. Rozhodčí nastavili přísnější metr pro posuzování faulů, nicméně spravedlivý pro obě strany. Navíc byli schopni uznat vlastní chybu, s čímž jsme se už hodně dlouhou dobu nesetkaly. Když se ale v úvodních minutách zranila Kopí a nebyla schopná již nastoupit, bylo jasné, že odehrát zbytek jen v šesti bude velmi náročné.
Přesto jsme se s tím skvěle popasovaly. Míč v útoku putoval z ruky a zakončily jsme několik rychlých protiútoků. Bodové manko, nabrané již na začátku, se nám ale nedařilo stáhnout kvůli nedůslednostem v obraně.
V poslední čtvrtině jsme se dotáhly na rozdíl čtyř bodů a zápas se mohl závěrečnou dalekou střelou z půlky, kterou v poslední vteřině proměnila Gregy, ještě zdramatizovat - na tabuli by tak svítilo 51:50 pro Kolín, ale podle zápisu 50:50. Bohužel ale nebyla rozhodčími uznána a na naše konto přibyla smutná, leč vybojovaná porážka o 3 body.
Body: Lacinová Kristýna 13, Kuhnová Barbora 12, Gregarová Kateřina 10, Kazdová Tereza 10, Ganzwohlová Hana 2, Kalábová Anna, Kopicová Lucie
Fauly: 18:14
Trestné hody: 10/4 - 18/13
Trojky: 6:4

BK SOJKY PELHŘIMOV - BK VLČICE ŽĎÁR 36:89 (8:23, 15:41, 32:59)
Nedělní utkání bylo co se počtu hráček již mnohem veselejší a také se to promítlo do nasazení i výsledku. Na nováčky v 2. lize z Pelhřimova jsme vletěly velmi energicky. Opět se dařila skvěle spolupráce, na hřišti jsme se viděly a byl z toho parádní náskok 8:23 pro nás již po první čtvrtině.
Ve druhé čtvrtce jsme na soupeřky nasadily obranu po celém hřišti, která přinesla své ovoce - získávaly jsme spoustu balonů a těžily z toho navyšováním našeho náskoku. Po poločase nás klasicky trochu zaskočil průběh třetí čtvrtky, ale v závěru jsme opět přidaly plyn. V poslední čtvrtině jsme obdržely pouhé 4 body a oproti tomu neuvěřitelých 30 bodů v jedné čtvrtině protihráčkám nasázely. A je z toho úžasný výsledek a první zasloužená výhra v této sezóně.
Body: Jurašek Andrea 16, Pošvicová Monika 16, Čechová Eliška 13, Ganzwohlová Hana 13, Lacinová Kristýna 9, Kazdová Tereza 9, Kalábová Anna 8, Kuhnová Barbora 5, Gregarová Kateřina
Fauly: 20:20
Trestné hody: 16/9 - 28/19