Ženy berou první a „povinnou“ výhru v novém roce

Ženy: 2. liga žen - 2022/23
Již třetí utkání po sobě v novém roce odehrály žďárské ženy na domácí palubovce před svými diváky. Tentokrát je čekaly soupeřky z nedaleké Litomyšle.

BK VLČICE ŽĎÁR – ADFORS BASKET NFMP LITOMYŠL 56:43 (13:9, 30:24, 46:36)
Nemocemi zdecimovaný tým žen nastoupil k nedělnímu zápasu v pouhých sedmi hráčkách. Litomyšl z tohoto faktu nemohla ale nijak těžit – dorazilo jich také jen sedm.
Od prvních minut se hrál váhavý a pomalejší basketbal, jaký většinou nabízí ráno hraná klání. Bylo ovšem jen otázkou času, kdy se nám podaří protihráčky převálcovat, a to i navzdory tomu, že do počtu nás bylo spíš na mariáš. Litomyšl s námi držela krok do poločasu, a to jen a pouze díky štěstí. Tolik „haluzí“ a obzvlášť za tři body už dlouho nebylo k vidění.
Ve třetí čtvrtině se nám však povedlo odskočit na rozdíl deseti bodů. Stalo se tak díky agresivní obraně. Na soupeřky jsme zatlačily, neumožnily jim snadné přihrávky a nutily je tak k chybám a následným ztrátám. Z toho jsme těžily v rychlých protiútocích a konečně nám začala lepit i střelba ze střední a delší vzdálenosti. Za velmi urputnou a bojovnou obranu je třeba pochválit všechny hráčky, ale zejména vyzdvihujeme tu Barčinu.
Získaný rozdíl deseti bodů jsme posléze udržovaly a korigovaly až na konečných 13 bodů, což je velmi pěkný výsledek. Napravujeme si tak chuť a reputaci ze smolně ztracených předchozích zápasů a připisujeme si první a vesměs „povinnou“ výhru v novém roce.
Body: Jurašek Andrea 19, Kazdová Tereza 8, Blažejovská Lucie 7, Kalábová Anna 6, Stočková Věra 6, Gregarová Kateřina 5, Kuhnová Barbora 5
Fauly: 13:11
Trestné hody: 6/4 – 10/5
Trojky: 2:6

K dalším utkáním budeme zajíždět na venkovní palubovky:
4. 2. vs. ŠKO-ENERGO Mladá Boleslav
5. 2. vs. BK Brandýs nad Labem
Držte nám palce!

Trenérka: Věra Stočková

Autor: Lucie Kopicová

Editor: Tomáš Vejlupek

Foto: Jiří Uchytil