Žďárské ženy berou první cenná vítězství

Ženy: 2. liga žen - 2021/22
Po dlouhé roční koronavirové pauze nastoupily žďárské ženy do prvního utkání v sestavě obohacené o staronové tváře proti mladému týmu z Prahy. Již od začátku nabral zápas energický ráz, ve kterém se více dařilo nám. Proměňovaly jsme rychlé protiútoky a díky tomu jsme po první čtvrtině vedly 18:8.
Ve druhé čtvrtině výrazně narostl počet faulů na naší straně a soupeřky svoji ztrátu stáhly především úspěšnými šestkami. Kritická třetí čtvrtina vyšla lépe hráčkám z Prahy - trochu jsme usnuly v obraně a v útoku jsme spálily mnoho tzv. "tutovek".
Poslední část utkání nabídla slušné drama, které se zlomilo až dvě minuty před koncem, kdy Barča dala trojku a následovaly ji Gregy, Věrka a Ája koši za dva body. Těsně před závěrečným hvizdem mohly soupeřky ještě zvrátit výsledek šestkami, nicméně se tak nestalo a bereme cenné těsné první vítězství.

BK Vlčice Žďár - HB Basket Praha 63:62 (28:24)
Jurašek Andrea 14, Stočková Věra 12, Kazdová Tereza 9, Gregarová Kateřina 8, Pošvicová Monika 6, Kuhnová Barbora 5, Suchá Žaneta 4, Kalábová Anna 2, Kopicová Lucie 2, Klukanová Kateřina 1.

Druhé utkání v nové sezóně se odehrálo netradičně ve sváteční úterý 28.9. Od začátku se nám lépe dařilo si přihrávat míče, což mělo za následek, že jsme na konci první čtvrtiny vedly 18:10.
Do poločasu jsme nechaly protihráčky opět trochu nadechnout. Většina chyb pramenila v obraně, kdy jsme od soupeřek více odstoupily na trojkové čáře a ony byly schopny volnější střely proměnit.
Třetí čtvrtina přinesla bodový útlum. Od její páté minuty nepadl ani na jedné straně jediný koš. V závěru jsme ale nepolevily, těsný náskok udržovaný po celý zápas jsme ještě navýšily a především díky dobré spolupráci v útoku a vypomáhání si v obraně si připisujeme druhou výhru.

BK Vlčice Žďár - BS Český Brod 54:46 (29:25)
Kazdová Tereza 18, Stočková Věra 10, Gregarová Kateřina 7, Kopicová Lucie 6, Kuhnová Barbora 4, Kalábová Anna 4, Suchá Žaneta 3, Klukanová Kateřina 2.

Velkou pochvalu zaslouží za bezvadný výkon všechny hráčky, včetně Káti a Žandy, pro něž to byl první zápas za ženy vůbec.