Žďár skončil pátý. Národní Festival pohledem trenérky Blažejovské

Na domácím Národním Festivalu v minibasketbalu dívek kategorie U12 obsadila Vlčata krásné 5. místo. Trenérka Pavla Blažejovská se pro klubový web ohlédla za jednotlivými zápasy, během nichž panovala neopakovatelná atmosféra. „Právě utkání tohohle typu potřebujeme jako sůl. Na turnaji jsme prožily snad všechny emoce, byla to jízda a jsem na celý tým i rodiče pyšná,“ shrnula zkušená koučka, která vedla tým společně s Věrou Stočkovou a Lenkou Roseckou.

ZÁKLADNÍ SKUPINA
VLČATA ŽĎÁR – HB BASKET PRAHA 33:42


„Mám pocit, že holky nastupovaly s přílišným respektem, což v kombinaci s domácím prostředím způsobilo nervozitu. Nebyly jsme to my. Ale i přesto jsme skoro celé utkání vedly a soupeřky neustále dotahovaly. Čtyři minuty před koncem jsme vedly 32:25, ale pak jsme zcela odešly v útoku a hostující hráčky nás za to z protiútoků potrestaly. V turnaji neskláníme hlavu a budeme se rvát dál," řekla trenérka Pavla Blažejovská.

VLČATA ŽĎÁR – BASKETBAL TACHOV 61:18
„Holky po prvním zápase nesklopily hlavu, nastoupily do utkání odhodlaně a od prvních minut šly za vítězstvím. V poločase jsme vedly jednoznačným rozdílem a tím pádem jsme mohly protočit celou sestavu. Z našeho projevu ale nemůžu mít dobrý dojem, holky při vidině vítězství nedaly do utkání všechno, působily lehkovážným dojmem, což se nám může zítra vymstít," uvedla trenérka Pavla Blažejovská 

VLČATA ŽĎÁR – BASKET OSTRAVA 71:47
„Tentokrát jsme nastoupily do zápasu se vztyčenou hlavou a chutí porazit soupeřky. Po vyrovnaném úvodu jsme ve druhé čtvrtině odskočily do dvouciferného vedení, které jsme až do začátku poslední čtvrtiny udržovaly. Pak jsme ale podlehly euforii fanoušků na tribuně, že už to máme v kapse, holky stály a rázem jsme byly v krizi a za stavu 45:39 jsme braly oddechový čas. Po něm se holky uklidnily, začaly hrát svoji hru a opět jsme se začaly prosazovat. Dostaly jsme se do pohody a utkání dotáhly do vítězného konce," těšilo trenérku Pavlu Blažejovskou.

VLČATA ŽĎÁR – BSK JIČÍN 57:58

„Před utkáním jsme nechtěly kalkulovat a šly jsme do zápasu s tím, že chceme hlavně vyhrát. Hrály jsme kolektivní hru na hřišti i mimo něj, k čemuž nám pomohla fantastická atmosféra, za níž bychom chtěly všem přítomným poděkovat. Pro hráčky obou týmů to byl zážitek. Ve 3. čtvrtině jsme utkání po úvodním rozkoukávání se otočily. Napínavý duel rozhodla klíčová hráčka soupeřek, která i přes naši skvělou obranu ukázala svoje dovednosti a brala v důležitých momentech zodpovědnost na sebe. Máme radost, že celý duel probíhal z naší strany v týmovém duchu a že se do něj zapojily i hráčky z lavičky. Gratulujeme Jičínu k postupu do finále," okomentovala duel trenérka Pavla Blažejovská

UTKÁNÍ O 5. MÍSTO
VLČATA ŽĎÁR – BC SLANÝ 56:24

„Po včerejších slzičkách jsme nastoupily do zápasu s pozitivní energií. Rozjezd byl sice chladnější, ale jak jsme si zvykly na prostředí velké haly na Bouchalkách, tak jsme začaly hrát svoji hru a rychle jsme si vytvořily pohodlný náskok. Zahrály všechny hráčky a turnaj jsme zakončily vítězstvím s úsměvem na tváři. Vzhledem k tomu, že máme na turnaji asi nejmladší tým, je pro nás konečné 5. místo nečekaným úspěchem. Mrzí nás jen to, že jsme se nemohly porovnat s USK Praha," uzavřela trenérka Pavla Blažejovská svá hodnocení.

Autor: Jiří Bubák                       Foto: Jiří Uchytil