Žďár hostí Národní Festival minibasketbalu dívek U12

Potřetí za pět let se Žďár stane hostitelským místem jednoho z velkých basketbalových svátků minibasketbalu. Našemu klubu bylo po Národním Finále mix U11 (2018) a Národním Finále chlapců U12 (2022) přiděleno pořadatelství Národního Festivalu dívek U12.

Turnaj se uskuteční od 5. do 7. května 2023 v klubové hale Komenského 4 a ve sportovní hale TJ (na Bouchalkách), kde se představí 10 týmů minižákyň reprezentujících jednotlivé oblasti ČBF. „Chceme navázat na dvě nedávná Národní Finále a znovu dokázat, že Žďár je na podobné akce připravený. Zároveň je pro klub skvělé, že si naše hráčky zahrají před domácím publikem, což ještě umocní zážitky. Přípravy finišují. Tyto turnaje jsou vždycky výjimečné a budeme se o to snažit i letos. Doufáme, že se u nás bude všem líbit a rádi se budou do Žďáru vracet," říká předseda klubu Tomáš Martinec.

10 týmů, 150 hráčů, 30 trenérů, 10 rozhodčích, 1 delegát ČBF, 20 LOC, fanoušci ze všech koutů republiky. Ti všichni budou mít možnost během tří květnových dní sledovat celkem 25 utkání, slavnostní zahájení a ukončení turnaje. LOC turnaje – organizační tým složený především ze ždárských trenérů, fanoušků a přátel klubu budou mít další příležitost prezentovat vzestup basketbalu ve městě a regionu při organizaci této třídenní akce.

Informace k turnaji, jeho rozlosování a časy, kdy zajít fandit žďárskému týmu najdete na stránkách Národního Festivalu - zde.

Chceme navázat na dvě nedávná Národní Finále a znovu dokázat, že Žďár je na podobné akce připravený. Zároveň je pro klub skvělé, že si naše hráčky zahrají před domácím publikem, což ještě umocní zážitky. Přípravy finišují. Tyto turnaje jsou vždycky výjimečné a budeme se o to snažit i letos. Doufáme, že se u nás bude všem líbit a rádi se budou do Žďáru vracet.
uvedl v souvislosti s přípravami NF předseda klubu Mgr. Tomáš Martinec

A jaké jsou ambice ždárských Vlčat?
"Pro holky je to možná jediná příležitost v životě, kdy budou hrát Národní Festival v domácím prostředí. Do utkání proto půjdeme naplno a věříme, že nás požene zaplněná hala. Pro všechny v týmu to bude nezapomenutelný zážitek a neocenitelné zkušenosti," říká trenérka Věra Stočková.

Žďár byl nalosován do skupiny A, která se hraje na hale 2. ZŠ.
Program Žďáru:
Pátek: 

Vlčata Žďár - HB Basket Praha     9:30
Vlčata Žďár - Basketbal Tachov  17:00

Sobota:
Vlčata Žďár - Basket Ostrava  11:30
Vlčata Žďár - BSK Jičín              18:00

Neděle: 
Utkání o konečné umístění dle pořadí ve skupině.

Autor: Jiří Bubák