Zasloužená vítězství mladších minižákyň U12

K posledním dvěma utkáním v tomto roce odjela žďárská vlčata do Blanska, kde se utkala nejen s domácím týmem, ale také s družstvem TJ SOKOL Lanžhot.

TJ SOKOL LANŽHOT -  BK VLČATA ŽĎÁR    21 : 76 (9:10; 11:38; 13:50)
Body: Jozífková 26, Plevová 14, Vince 10, Benešová 8, Siváková, Špačková, Filippi po 4, Horká, Fňukalová po 2, Jurašek, Veselá po 1, Šoustarová

Do začátku zápasu vstoupily naše hráčky velmi nekoncentrovaně až lehkomyslně. Vlčata se po hřišti velmi pomalu pohybovala, neměla snahu se nijak uvolnit, chyběla bojovnost a minimální střelba na soupeřův koš. Výsledkem byl malý bodový zisk, čehož soupeř dokonale využil a první čtvrtina tak skončila vyrovnaně (9:10 pro náš prospěch). Do další čtvrtiny už vlčata nastoupila mnohem aktivněji, kdy prakticky nedovolila soupeři ani úspěšně vyhodit a sama naopak získané míče okamžitě proměňovala úspěšnými koši. Děvčata hrála svoji hru a dokázala postupně navyšovat svůj náskok, který úspěšně udržela až do konce zápasu. Připsala si tak povinné vítězství a sebedůvěru do dalšího těžkého zápasu.

BK BLANSKO - BK VLČATA ŽĎÁR  42 : 61 (9:16; 17: 30; 24: 51)
Body: Vince 17, Plevová 10, Siváková 8, Fňukalová 6, Jurašek, Filippi, Šoustarová, Jozífková po 4, Benešová 2, Špačková 2, Veselá, Horká

Do druhého utkání vlétla vlčata povzbuzena vítězstvím z předchozího zápasu a s nesmírnou chutí vyhrát a vrátit Blansku porážku, kterou utrpěla na začátku sezony. Aktivní obrana a tlak na hráčky soupeře, získané míče a okamžitá snaha o protiútok na soupeřův koš. To vše vlčata úspěšně předváděla po celý průběh tohoto utkání. Dokázala přehrát soupeřky rychlými přihrávkami, dlouhými pasy a ještě úspěšně zakončit a navyšovat tak svůj náskok. Těsná obrana pod koši, důrazný boj o míč i týmová spolupráce, to vše hnalo vlčata dopředu a díky jejich úžasnému výkonu dokázala zvítězit a Blansko porazit. Bylo vidět, s jakou radostí děvčata hrají. I toto přispělo k jejich zaslouženému vítězství.