Zápasový vstup do nového roku ženám nevyšel

O uplynulém víkendu se žďárské ženy představily v prvních utkáních v novém roce, a to hned na domácí palubovce. Trápení však pokračuje a bohužel ani tentokrát neberou ani jednu výhru.
Ženy: 2. liga žen - 2023/24

BK VLČICE ŽĎÁR - ŠKO-ENERGO MLADÁ BOLESLAV 61:84 (11:19, 17:41, 43:63)
Našim sobotním soupeřem byla Mladá Boleslav, která disponovala značnou výškovou převahou. To nám již od počátečních minut činilo potíže. Soupeřky nás přehrávaly v poměrně jednoduchých situacích po rychlém pohybu míče a následných shozech. Dostávaly jsme laciné body zpod koše, ale v první čtvrtině jsme ještě zvládly držet krok.
To by ale nemohla přijít zlomová druhá čtvrtina. Střelecké štěstí jako by nás naprosto opustilo. Byť jsme měly řadu perfektních a vypracovaných pozic, nebyly jsme schopné skórovat. Až neuvěřitelné množství faulů na naší straně protihráčky trestaly proměňováním trestných hodů. Celkem jich za celý zápas měly k dispozici 40, oproti našim 13. To vcelku odpovídá tomu, jaký metr pro posuzování nedovolených zákroků nastavili rozhodčí. Hrálo se tvrdě, o čemž nikdo nepochybuje, a boleslavské hráčky byly asi celé utkání o krok před námi, ale tohle byl faktor, jenž nás položil. 
Ve druhém poločase se hra zlepšila, podařilo se nám několik povedených akcí po sběhu a trefily jsme se i z delší vzdálenosti. To nás nakoplo a třetí čtvrtinu jsme bodově dokonce vyhrály, nicméně pro to se zápasem ještě něco udělat to už nestačilo. 
Body: Pošvicová Monika 14, Kazdová Tereza 13, Kalábová Anna 8, Kopicová Lucie 7, Stočková Věra 6, Gregarová Kateřina 5, Jurašek Andrea 3, Lacinová Kristýna 3,Ganzwohlová Hana 2, Kuhnová Barbora
Fauly: 31:16
Trestné hody: 13/7 - 40/31
Trojky: 4:1

BK VLČICE ŽĎÁR - LOKO TRUTNOV B 58:65 (17:17, 29:32, 37:50)
V neděli dorazil Trutnov, s nímž jsme venkovní utkání neodehrály. Dle výsledků tohoto týmu s ostatními soupeři a vzhledem k tomu, že za něj nastupují hráčky, jež pravidelně zapisují starty v nejvyšší Chance ženské basketbalové lize, kde odehrají 20 minut a více, nebyly naše vyhlídky zpočátku příliš povzbudivé. Přesto jsme si vedly dobře.
Ještě v poločase bylo klání vyrovnané. Protihráčky nebyly tak silově vybavené jako v sobotu Boleslav, takže se hrál pohyblivější basketbal. I rozhodčí fungovali v jiné rovině než předchozí den. Naše střelecká úspěšnost se zlepšila, ale především jsme těžily z obrany, kde jsme poctivě makaly.
Třetí čtvrtina, alias prokletá, nás zase srazila. Během tří minut jsme obdržely 13 bodů a trutnovské hráčky si vypracovaly náskok, který už jsme těžko doháněly. V závěru nám došly zbylé síly a nestíhaly jsme se se soupeřkami vracet. Z toho plynula řada faulů, na něž Trutnov odpověděl sérií proměněných šestek a bylo hotovo.
Body: Pošvicová Monika 30, Jurašek Andrea 9, Kuhnová Barbora 5, Gregarová Kateřina 4, Kazdová Tereza 4, Kopicová Lucie 2, Kalábová Anna 2, Lacinová Kristýna 2, Stočková Věra, Ganzwohlová Hana
Fauly: 16:13
Trestné hody: 10/8 - 14/7
Trojky: 2:4

Je jasné, že s týmy s nižším věkovým průměrem a s čtyř až pětinásobně vyšším počtem tréninků se moc rovnat nemůžeme. O to víc zamrzí, že ani s hratelným soupeřem se nám nevede. Leč bez toho, abychom hrály více spolu, v těžkých chvílích se semkly a nenechaly se rozhodit okolnostmi, to asi nepůjde.
K následujícím utkáním nastoupíme ve venkovním prostředí:
10. 2. 2024 vs. BK Brandýs nad Labem
11. 2. 2024 vs. Basket Poděbrady

Autor: Lucie Kopicová

Editor: Tomáš Vejlupek