ŽÁKYNĚ U15 o víkendu 50 / 50

BK Loko Trutnov x BK Vlčice Žďár 30 : 71 (7:22; 9:41; 19:51)
Žďárské žákyně se o víkendu vydala na svá další utkání do Královehradeckého kraje.
Sobotní utkání se již od začátku hrálo pod naší taktovkou. Děvčata hrála rychlé protiútoky z nichž jsme získávaly důležité body. Obrana sice zaostávala, ale po vybraném oddechovém čase, se děvčata srovnala a začala důsledněji bránit. Ze získaných míčů jsme mohly zakládat další útoky a navyšovat skóre. Do další půle jsme se spíše snažily hrát různé herní kombinace, které se v poslední době na trenalu učíme. To se dařilo, jen je obrovská škoda, že spousta našich podkošových nájezdů skončí mimo obroučku. I přes nepřesnou střelbu jsme náskok udržely a utkání dotáhly do vítězného konce.
Body: V. Jurašek 27, Špačková, Suchnová po 9, Zedníčková 7, Němcová 6, Filippi 5, Klímová, M. Černíková po 4,  Humpolcová, Marková, Jarošová
Fauly: 13/8
Trestné hody: 12/6 – 20/9
Trojky:   0/2

BSK Continental TJ Jičín x BK Vlčice Žďár             79 : 67 (18:19; 39:34; 60:57)
V neděli nás čekal mnohem těžší soupeř, se kterým jsme se v loňské sezoně již potkaly. Brzké vstávání nebylo to pravé ořechové, ale holky se od začátku statečně praly o každý míč. První čtvrtinu jsme vyhrály 18:19. Po celou dobu jsme hrály vyrovnané utkání, i když jsme stále tahaly za kratší konec. Na hřišti jsme byly lepším týmem, ale vlastními chybami a špatnou střelbou jsme byly trestány rychlými koši. Bohužel jsme nedokázaly otočit výsledek v náš prospěch, skvělá obrana a bojovnost nás stála mnoho sil a neúspěšné proměnění koše nás stáhlo k zemi. V posledních dvou minutách nás soupeř rozstřílel třemi rychlými trojkami a o výsledku bylo rozhodnuto.
Body: V. Jurašek 22, Balounová 12, Němcová 11, A. Jurašek 8, Klímová 6, Suchnová 4, Zedníčková, M. Černíková po 2, Filippi , Marková,  Humpolcová
Fauly: 25/20
Trestné hody: 26/14 – 26/12
Trojky:   7/1

Další utkání odehrajeme se dvěma pražskými celky na domácí palubovce, tak nás přijďte podpořit.
21.10.2023 v 17:30 hod. vs Sokol Nusle
22.10.2023 v 12:00 hod. vs BA Sparta Praha

Autor: Andrea Jurašek

Editor: Tomáš Vejlupek