ŽÁKYNĚ U15 na domácí palubovce úspěšné

BK Vlčice Žďár : Sokol Nusle 66 : 59  (14:24; 23:34; 44:44)
Minulý víkend přivítala žďárská děvčata na domácí palubovce dva pražské celky. Oba zápasy byly pro Vlčice úspěšné.
První víkendové utkání žákyň U15 nezačalo vůbec dobře. Soupeř nás velice brzo začal snadno přehrávat jedinou akcí. Vůbec jsme se nedokázaly na hřišti srovnat. Nulová obrana a naše jednoduché ztráty nás stály laciné koše od soupeře. Nedůsledná koncovka našich děvčat a špatný návrat do obrany způsobilo 11-ti bodové manko v poločase. O poločasové pauze jsme si v šatně řekly, že tudy cesta k vítězství nevede a je potřeba to změnit. Stalo se. Jako by do druhé půle nastoupilo zcela jiné družstvo. Holky začaly hrát kolektivně a s chutí. Bojovaly o každý volný míč na hřišti a z rychlých protiútoků se dařilo skórovat. Manko domácích se snižovalo a do poslední čtvrtiny se nastupovalo za vyrovnaného skóre (44:44). V závěrečné desetiminutovce jsme byly aktivnější a s větších chutí po vítězství. Pěti rychlými koši jsme se dostaly do vedení a to jsme si dokázaly udržet až do konce utkání.
Body: Špačková 21, V. Jurašek 15, Zedníčková 10, Balounová, Klímová po 6, Němcová 5, Suchnová 3, M. Černíková, Marková, Humpolcová, Tlustošová
Fauly: 17/15
Trestné hody: 5/13 – 9/19
Trojky:   1/2

BK Vlčice Žďár : BA Sparta   80 : 53 (16:11; 38:32; 52:44)
Utkání se Spartou jsme nepodcenily a od začátku jsme bojovaly o každý míč. Po celé utkání jsme si udržovaly mírné vedení. Na hřišti byla vidět kolektivní hra všech hráček. Rychlé protiútoky se nám dařilo proměňovat a nic jsme nenechaly náhodě. Všechny hráčky se zapojily do utkání a přispěly tak k důležité výhře.
Body: Špačková 18, V. Jurašek 16, Němcová 13, Zedníčková 10, Klímová 8, Suchnová 5, A. Jurašek 4, Humpolcová, Marková, Balounová po 2, Černíková, Tlustošová
Fauly: 22/20
Trestné hody: 7/15 – 9/19
Trojky:   1/0

Trenérky: P. Blažejovská, A. Jurašek

Další utkání odehrajeme v neděli 12.11.2023 s KP Brno ve 12,30hod. Přijďte nás podpořit.

Autor: Andrea Jurašek

Editor: Tomáš Vejlupek