Žákyně U14 v základní části soutěže další výhru nepřidaly

Žákyně U14 v základní části soutěže další výhru nepřidaly

Zlín – Vlčice Žďár 69:55 (41:24)
Body: Vtípilová 20, Vildová 12, Lacinová 10, Benešová 6, Ganzwohlová 3, Freiwaldová a Vampolová po 2, Jírková, Pekáčová, Šindelková.

Začátek zápasu se nám nevydařil. Poločas 41:24 svědčí o nevyrovnanosti hráček v družstvu. Při povinném střídání hráček nedokážeme držet tempo s jinými družstvy. Druhou půlku zápasu jsme vyhrály 28:31 a sehrály jsme vyrovnaný zápas.

Prostějov – Vlčice Žďár 55:22 (23:10)
Body: Freiwaldová 8, Vtípilová 4, Lacinová 3, Benešová, Ganzwohlová a Vildová po 2, Vampolová 1, Pekáčová, Šindelková.

Do zápasu jsme nastoupily razantně a bojovně. Vypadalo to na zajímavý a dramatický zápas. Ale opět povinné střídání vše zmařilo. Pouhých 22 bodů bohužel není o skvělé obraně Prostějova, ale o naší neúspěšné střelbě a neproměňování nájezdů.

Víkendové zápasy opět ukázaly že neúčast na tréninku je základem hry. Při počtu 6 – 7 hráček nelze nacvičit jakékoli zápasové situace a postavení hráček, ale ani individuální činnosti, jako jsou driblink, přihrávky a razantní zakončení při nájezdu na koš. Vše je v přístupu k tréninku. Nedokážeme vyvinout na sebe takový tlak, jako je v zápase. Při tréninku nebráníme důrazně a tam pro nás přihrávky nejsou problém. Jakmile v zápase soupeř přitlačí v obraně, nedokážeme se uvolnit, přihrát, driblovat……

Velice nepříjemně mně o víkendu překvapil přístup hráček, které hrají za U17. Jejich výkon při zápase U14 je nevýrazný a naopak u U17 razantní, běhavý ….? Přiznávám, že při hře ve starší kategorii nemají zodpovědnost a hrají uvolněně. Ale v U14 musí být na hřišti vidět a být leaderem ostatním hráčkám.

Především sobotní výkon Viki odpovídal náročnosti víkendu. Cesta do Zlína, zápas jako leader, cesta zpět, ve Žďáře zápas U17, a v neděli cesta do Pelhřimova a zápas, kde už se nedokázala kousnout a své únavě podlehla. Únava se projevila i u ostatních hráček a i přesto, že bojovaly, nedokázaly odehrát celý zápas. Hra za starší kategorii by měla být odměnu, ne předností před vlastním družstvem.

Prosím hráčky, aby si uvědomily, že zlepšení dosáhneme pouze tím, že se na tréninku sejdou v počtu 10 a více, a také tím, že se budou snažit poslouchat trenérky. Jejich špatné návyky bude těžké změnit, ale při jejich snaze to není nemožné.

Trenérka Blažejovská Pavla

Sdílejte článek na svém profilu, stáčí dole vybrat vaši oblíbenou sociální síť.